اشتباه محاسباتی آمریکا علیه ایران

به گزارش وبلاگ بروبچ، بنابر اعلام آنتونیو گوترش، سازمان ملل سلاح های مورد استفاده در حمله به تأسیسات نفتی سعودی در عفیف در ماه مه، فرودگاه بین المللی ابها در ماه ژوئن و اوت و نیز تأسیسات نفتی آرامکو در خریص و عبقوق در ماه سپتامبر را آنالیز نموده است.

اشتباه محاسباتی آمریکا علیه ایران

به گزاری خبرگزاری وبلاگ بروبچ، ایران ضمن رد ادعاهای دبیرخانه سازمان ملل متحد که به نظر می رسد تحت فشارهای سیاسی رژیم های آمریکا و عربستان اجرا شده، مراتب نگرانی عمیق خود را در قبال استفاده ابزاری از دبیرخانه سازمان ملل متحد برای اهداف سیاسی، ابراز داشته است. در حالی که دبیرخانه سازمان ملل متحد بر اساس تفسیر غیرمعمول از قطعنامه 2231 تا به امروز از گزارش موارد متعدد نقض برجام توسط آمریکا و کشورهای اروپایی خودداری نموده و حتی با خروج آمریکا از برجام که نقض آشکار قطعنامه 2231 است در نهایت تسامح و ابهام برخورد نموده است.

به نظر میرسد مقامات آمریکا در طرح سناریوی جدید خود دچار اشتباه محاسباتی شده اند، آن ها با عبرت نگرفتن از تاریخ باز هم به دنبال تکرار اشتباه خود هستند. غافل از آنکه این حربه نخ نما شده نه تنها وجاهت حقوقی ندارد، بلکه امروزه بیش از هر زمان دیگری برای جامعه بین المللی معین شده که آمریکایی ها برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات مخرب خود حاضرند به هر دستاویزی تمسک جویند تا به هر نحو ممکن دستان آلوده خود در جنایت های ضدبشری را تطهیر کنند. واقعیت میدانی منطقه آن است که انصارا... یمن با اتکا به توان داخلی و تعمیق ظرفیت های ملی خود به آن حد از بازدارندگی متقابل رسیده است که خود را در عرصه نظامی هماورد دولت سعودی با آن همه پشتیبانی های لجستیکی و تسلیحات غربی میداند و اقدام به طراحی عملیات های مقابله جویانه مینماید. عدم درک این واقعیت میدانی از سوی آمریکا و متحدین منطقه ای آن سبب شده تا از تحلیل اتفاقات پیش امده عاجز بمانند و برای پنهان کردن شکست های پی در پی خود به فرافکنی و اتهامات واهی رو بیاورند.

مشروح این یادداشت را اینجا بخوانید.

23312

منبع: خبرآنلاین

به "اشتباه محاسباتی آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه محاسباتی آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید