افزایش فروش کتاب در انگلیس، کتاب های جنایی در صدر

به گزارش وبلاگ بروبچ، به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روزنامه گاردین، تنها در هفته گذشته 3 میلیون و 800 هزار کتاب چاپی در انگلیس به فروش رفت و درآمدی برابر با 32 میلیون و ششصد هزار پوند برای صنعت نشر این کشور به همراه داشت. این در حالی است که مردم این کشور اروپایی سال گذشته در یک بازه زمانی مشابه در مجموع تنها 3 میلیون و یکصد هزار جلد کتاب خریداری کردند.

افزایش فروش کتاب در انگلیس، کتاب های جنایی در صدر

علاقمندان به کتاب در انگلیس پس از ماه ها قرنطینه خانگی به پر کردن کتابخانه هاشان از کتاب های جدید به ویژه رمان های جنایی روی آورده اند. فروش این دست از رمان ها در سه هفته ای که کتابفروشی ها اجازه بازگشایی پیدا کرده اند، حسابی رونق داشته است.

به نقل از موسسه نیلسون که بازار کتاب انگلستان را رصد می کند، فروش کتاب های چاپی در این سه هفته در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال 2019، 19 درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش، بیشتر کتاب های چاپی که از زمان بازگشایی کتابفروشی ها به فروش رفتند، در سبک قتل و انتقام بودند. در دو هفته آخر ماه ژوئن در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته، 120 هزار نسخه بیشتر از کتاب های هیجانی و جنایی به فروش رفت.

خانه نشینی و افزایش میانگین مطالعه

نتایج نظرسنجی های موسسه نیلسون از یک هزار شهروند بزرگسال انگلیسی از افزایش میزان مطالعه در دوره قرنطینه و خانه نشینی حکایت دارد. قبل از 23 مارس (4 فروردین 99) شهروندان انگلیسی در هفته به طور میانگین 3.4 ساعت مطالعه داشتند اما با فرارسیدن ماه مه (اواسط اردیبهشت 99) 2.7 ساعت به این میانگین اضافه شد. اگرچه این آمار در اواسط ماه مه کاهشی جزئی یافت اما باز هم نسبت به دوره پیش از قرنطینه بالاتر بود.

تاثیر شیوع کرونا بر بازار کتاب در انگلیس

با توجه به تعطیلی های اخیر کتابفروشی ها، موسسه نیلسون نمی تواند آمار دقیقی از میزان فروش کتاب در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ارائه دهد اما براساس برآوردها، این میزان در پی شیوع کرونا در مقایسه با سال گذشته 11 درصد کاهش یافت اما با بازگشایی کتابفروشی ها از 15 ژوئن (26 خرداد)، بازار فروش کتابهای چاپی در این کشور بار دیگر رونق گرفت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "افزایش فروش کتاب در انگلیس، کتاب های جنایی در صدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فروش کتاب در انگلیس، کتاب های جنایی در صدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید