العطیه: چهار کشور عربی قصد داشتند به قطر حمله نمایند

به گزارش وبلاگ بروبچ، وزیر پیشین انرژی و صنایع قطر با اشاره به اینکه امیر قطر با مهارت و درایت بحران به وجود آمده در شورای همکاری خلیج فارس را مدیریت کرد، گفت کشورهای تحت رهبری عربستان سعودی قصد داشتند به قطر حمله نمایند.

العطیه: چهار کشور عربی قصد داشتند به قطر حمله نمایند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بروبچ، عبدالله بن حمد العطیه وزیر پیشین انرژی و صنایع قطر گفت که تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر به صورتی کاملا حرفه ای و بادرایت بحران به وجود آمده با چهار کشور عربی را مدیریت کرد.

العطیه در مصاحبه با روزنامه القدس العربی گفت که این چهار کشور قصد یورش به قطر و سیطره بر منابع و ثروت طبیعی قطر به ویژه پس از اکتشاف اخیر گاز در این کشور را داشتند به خصوص اینکه این کشورها از کمبود شدید گاز رنج می برند.

او اضافه کرد که محاصره کنندگان قطر منتظر مخالفت این کشور با خواسته هایشان بودند تا دست به یورش نظامی به قطر بزنند.

العطیه توضیح داد که قطر با وجود اینکه کشور کوچکی است، اما ثابت کرد که کشورها با حجمشان قیاس نمی شوند بلکه با مواضع و نحوه مدیریت بحران و ابتکار عملشان قیاس می شوندوی گفت قطر ثابت کرد که می تواند همانند یک کشور بزرگ بحران را مدیریت نموده و راستا روابط بین الملل را به نفع خود تغییر دهد.

رئیس هیأت امنای موسسه بین المللی انرژی و توسعه پایدار عبدالله بن حمد العطیه گفت که قطر توانست یکی از بدترین بحران ها را پشت سر بگذارد.

العطیه با رد اتهامات چهار کشور علیه قطر در مورد حمایت اقتصادی از تروریسم و اخوان المسلمین گفت که اخوان المسلمین در بحرین نیز وجود دارد و حتی حزب و نمایندگانی در مجلس دارد.

وی اضافه کرد که علت بحران در روابط این کشورها با قطر طمع و زیاده خواهی آن هاست، نه چیز دیگر و با تروریسم، شبکه الجزیره و اخوان المسلمین هم ارتباطی ندارد.

او تأکید کرد که کشورهای محاصره کننده قطر بزرگ ترین بازنده هستند و آمار خسارت های وارده به این کشورها در چند سال قبل گواه آن است.

العطیه درباره شبکه الجزیره نیز گفت که این شبکه ارکان چهار کشور را به لرزه درآورده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "العطیه: چهار کشور عربی قصد داشتند به قطر حمله نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "العطیه: چهار کشور عربی قصد داشتند به قطر حمله نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید