انتصاب متهم فراری به عنوان وکیل بازرگانی پتروشیمی در دبی

به گزارش وبلاگ بروبچ، متهم فراری یکی از پرونده های کلاهبرداری به عنوان وکیل شرکت بازرگانی پتروشیمی در دبی منصوب شده بود.

انتصاب متهم فراری به عنوان وکیل بازرگانی پتروشیمی در دبی

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ بروبچ، حکم نهایی پرونده برادران آبدار مشهور به پرونده آهنی های اصفهان بالاخره پس از گذشت 15 سال از تشکیل پرونده صادر شد و برای همه متهمان پرونده که نزدیک به 20 نفر هستند رای محکومیت قطعی در دادگاه تجدید نظر صادر شد. بیشتر این متهمان به حبس و استرداد اموال محکوم شدند.

این پرونده از سال 83 تشکیل شده و حکم تجدید نظر آن به تازگی صادر شده است. این پرونده 600 صفحه ای در مجموع حدودا 127 میلیون دلار ارزش داشته است و حکم نهایی آن در مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی شعبه 68 تجدیدنظر استان تهران صادر شده است.

بر اساس این گزارش، یکی از نکات جالب درباره این پرونده به جز مدت طولانی رسیدگی و صدور حکم نهایی، آن است که همه متهمان این پرونده به جز یک نفر بازداشت شده و در اختیار مرجع قضایی برای اجرای حکم قرار گرفته اند. تنها یک نفر از متهمان پرونده یعنی احمد طاهری نسب متهم ردیف پنجم از 13 سال پیش از کشور متواری شده است و دستگاه های نظارتی برای پیگرد و بازداشت وی کوشش می نمایند.

طاهری نسب در دادگاه تجدید نظر این پرونده به اتهام مشارکت در کلاهبرداری به 3 سال حبس و پرداخت 1 میلیارد تومان محکوم شده است.

اما نکته جالب اینجاست که وی در دبی فعالیت اقتصادی دارد و برخی شرکت های مشهور ایرانی همچنان با وی کار می نمایند. چنانکه به عنوان مثال در 25 جولای 2018 و در زمانی که حکم اولیه محکومیت درباره وی صادر شده بود و رسیدگی به درخواست تجدیدنظر جریان داشت وکالتنامه ای از زیر مجموعه شرکت بازرگانی پتروشیمی PCC در دبی برای رسیدگی به برخی امور این شرکت برای وی صادر شده است.

نکته اینجاست که در پرونده های مهم حقوقی بدون داشتن تحصیلات حقوقی مرتبط و تخصص و علیرغم پرونده های اقتصادی قبلی علیه وی، پرونده های حقوقی مهم مرتبط با تجارت محصولات پتروشیمی در شرکت بازرگاین پتروشیمی به وی سپرده شده است و در بسیاری از پرونده ها عدم موفقیت وی و تیم وکلای وی منجر به از دست رفتن اموال عمومی شده و در برخی اختلافات با برخی از طرف های دعوا در محاکم دبی موجب صدور رای علیه PCC شده است.

موقعیت زمانی جالب تر می شود که بدانیم به استناد نامه ای به تاریخ 23/12/2019 و به شماره 2147/2019 طاهری نسب در زمان اجرای حکم دادگاه دبی برای توقیف دفتر PCC خود را به عنوان شریک شرکت معرفی نموده است. در این پرونده یکی از طرف های دعوا، شرکت PCC در دبی را بر اساس حکم دادگاه دبی بسته و اموال شرکت را توقیف نموده است.

دلیل اعتماد مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی به این متهم پرونده کلاهبرداری و سپردن وکالت شرکت به وی در محاکم دبی تعیین نیست.

بر اساس این گزارش، پرونده فساد در تجارت محصولات پتروشیمی با موضوع مدیران سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی در حال رسیدگی در محاکم قضایی است و دادگاه این پرونده از مرداد ماه سال جاری با قضاوت قاضی مسعودی مقام شروع شده و رسیدگی به آن ادامه دارد.

سابقه بازداشت متهمان این پرونده به سال 1391 باز می شود.

شرکت بازرگانی پتروشیمی پیش از خصوصی سازی مسئولیت تجارت همه محصولات پتروشیمی ایران را بر عهده داشت. در حال حاضر هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه گذاری ایرانیان سهام عمده این شرکت را در اختیار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "انتصاب متهم فراری به عنوان وکیل بازرگانی پتروشیمی در دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب متهم فراری به عنوان وکیل بازرگانی پتروشیمی در دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید