اهدای خون 830 اصفهانی در شب های قدر

به گزارش وبلاگ بروبچ، خبرنگاران/اصفهان مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: در سه شب قدر مجموعا 1100 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که 830 نفر پیروز به اهدای خون شدند.

اهدای خون 830 اصفهانی در شب های قدر

مجید زینلی در گفت و گو با وبلاگ بروبچ، با اشاره به اینکه در اولین شب قدر 300 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که 220 پیروز به اهدای خون شدند، اظهار کرد: در دومین شب قدر 450 نفر مراجعه کردند که 350 نفر پیروز به اهدای خون شدند و در سومین شب قدر نیز 350 نفر مراجعه کردند که 260 نفر پیروز به اهدای خون شدند.

وی با بیان اینکه میزان مراجعات مردم و اهدای خون در شب های قدر سال جاری تقریبا مشابه سال گذشته بود، اضافه نمود: در سه شب قدر مجموعا 1100 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که 830 نفر پیروز به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان درخصوص تدابیر پیش بینی شده برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، گفت: به منظور پیشگیری از ازدحام جمعیت و خطر سرایت ویروس کرونا، نوبت دهی اینترنتی در سازمان انتقال خون فعال شد و شهروندان می توانستند با مراجعه به سایت سازمان انتقال خون، نوبت اهدای خون در روز و ساعت مشخصی را دریافت نمایند.

وی با بیان اینکه در شب های قدر هر سال بسیاری از مردم نذر اهدای خون دارند، اظهار داشت: سال جاری در مقابل مرکز انتقال خون میز خدمتی قرار دادیم تا کسانی که تمایل داشتند اهدای خون خود را به زمان دیگری موکول نمایند ثبت نام کنیم و در روز و ساعتی که برایشان مقدرو است برای اهدای خون مراجعه نمایند، به این ترتیب هم جوابگوی مراجعه نمایندگان بودیم و هم از ازدحام و شلوغی جلوگیری کردیم.

زینلی شرایط فعلی ذخیره خون استان را مطلوب دانست و گفت: درحال حاضر مشکل خاصی نداریم، اما باتوجه به اینکه پلاکت به عنوان یکی از فراورده های خونی همواره مورد احتیاج مراکز درمانی است، از کسانی که امکان اهدای پلاکت دارند درخواست می کنیم به مراکز انتقال خون مراجعه و پلاکت خود را اهدا نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اهدای خون 830 اصفهانی در شب های قدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای خون 830 اصفهانی در شب های قدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید