اپل به اپلیکیشن امفتامین اجازه داد تا در اپ استور باقی بماند

به گزارش وبلاگ بروبچ، پس از آنکه به اشتباه گفته شده بود که اپلیکیشن امفتامین قوانین اپ استور را نقض نموده است، اپل به این برنامه اجازه داد تا در اپ استور باقی بماند

اپل به اپلیکیشن امفتامین اجازه داد تا در اپ استور باقی بماند

به گزارش وبلاگ بروبچ به نقل از جی اس ام،برنامه آمفتامین از سال 2014 در اپ استور وجود دارد و از قرار دریافت مک در حالت sleep جلوگیری می نماید. توسعه دهنده Amphetamine می گوید اپل به او اعلام نموده که این برنامه دستورالعمل های اپ استور را نقض می نماید. این برنامه که از سال 2014 در اپ استور وجود دارد به اشتباه در میان برنامه هایی قرار گرفته که به مواد مخدر مربوط می شوند، در حالی که کارکرد این اپلیکیشن ربطی به نامش ندارد. از نام این برنامه اینگونه برمی آید که به مخدر مربوط می گردد. رسانه ورج برای این موضوع به اپل مراجعه نموده و این شرکت اعلام نموده که این برنامه می تواند در اپ استور باقی بماند و مسئله ای برای بقایش ندارد.

William C. Gustafson در پست های اول ژوانویه در ردیت و گیت هاب گفت که اپل به او اطلاع داده است که دو هفته فرصت دارد تا تمام منابع با نام آمفتامین را حذف و همین طور عکس قرص موجود روی اپلیکیشن را نیز پاک کند. همچنین به او اطلاع داده شده است که اگر تا 12 ژانویه این کار را انجام ندهد برنامه از فروشگاه اپلیکیشن اپل حذف می گردد. آیکن این برنامه یک قرص به شکل کارتونی دارد. گوستافن به ورج گفت که روز شنبه درخواست تجدید نظر خود را پیگیری نموده، اما در وهله اول اطلاعی از برچسب گذاری برنامه نداشته است. وی گفت من به طور خاص از اپل تلفنی سوال کردم که آیا نتیجه شکایت مشتری است یا خیر و پاسخ من را با جمله فکر نمی کنم دادند. این اتفاق دلایل عجیبی داشت و هیچ شکایتی از سوی کاربران نداشتم و تنها با ایمیلی از طرف اپل روبرو بودم که تخلف برنامه محسوب می گردد.

این توسعه دهنده در ادامه عنوان می نماید که اپل در تاریخ 29 دسامبر با او تماس گرفت و به اطلاع داده شد که به نظر می رسد برنامه آمفتامین استفاده از مواد را ترویج می نماید. به طور خاص نام و نماد برنامه شما شامل ارجاعات به مواد کنترل شده و قرص ها است. گوستافن ادامه می دهد برنامه مک اواس رایگان که بیش از 432 هزار بار بارگیری شده است و دارای امتیاز 4.2 است و حتی اپل این برنامه را به صورت استوری در مک اپ استور قرار داده است. وی گفت که از زمان راه اندازی این برنامه با کارمندان اپل تعاملات زیادی داشته است و تا به امروز هیچ کس با نام و نشان برنامه اش مخالفت ننموده است.

دستورالعمل خاص اپ استور که گوستافن به نقض آن متهم شد، آنست که می گوید برنامه هایی که مصرف دخانیات یا محصولات ویپ، داروهای غیرمجاز یا مقادیر بیش از حد الکل را تشویق می نمایند، در اپ استور مجاز نیستند. برنامه هایی که افراد خردسال را به مصرف هریک از این موارد تشویق می نمایند، غیر مجاز شناخته می شوند. تسهیل فروش تنباکو یا مواد مخدر مجاز نیست. توسعه دهنده این برنامه می گوید آمفتامین هیچ یک از این کارها را انجام نمی دهد و تنها نام این برنامه باعث ایجاد اشتباه شده است. البته پس از تغییر تنها نام تجاری این برنامه از بین می رود و به روزرسانی بعدی ممکن است برای کاربران سخت باشد.

او در ابتدا انتظار نداشته که درخواست تجدید نظرش مورد موافقت قرار گیرد، در واقع اپل در بیشتر موارد روی قوانین اپ استور بسیار سخت گیرانه عمل می نماید. این شرکت در چندماه اخیر با توسعه دهنده های بسیاری در تنش قرار داشته از جمله شرکت های عظیم صنعتی با نام Tile، Spotify، و اپیک گیمز که البته این شرکت ها نیز بی کار ننشسته و ائتلافی برای احقاق عدالت تشکیل داده اند. این شرکت ها می گویند اپل در اپ استور که مانند زمین بازی خودش است قوانین نامناسبی ایجاد نموده است.

تابستان گذشته دیوید هاینمایر یکی از بنیانگذاران Basecamp با اپل در خصوص طراحی برنامه ایمیل مشتری تلفن همراه وارد مناقشه شد. اپیک گیمز نیز در ماه اوت پس از حذف اپلیکیشن بازی battle royale از آی اواس و فورتنایت از اپل شکایت کرد. اپیک گیمز پرداخت درون برنامه ای خود را برای iOS پیاده سازی نموده بود که مغایر با قوانین فروشگاه اپلیکیشن اپل بود.

در انتها باید امیدوار بود نهایتا این دعواهای حقوقی به نفع کاربران باشد نه اینکه زحمتی برای آنان بیفزاید.

منبع: جام جم آنلاین

به "اپل به اپلیکیشن امفتامین اجازه داد تا در اپ استور باقی بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل به اپلیکیشن امفتامین اجازه داد تا در اپ استور باقی بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید