بازداشت ده ها نفر دیگر در ترکیه به ظن ارتباط با فتح الله گولن

به گزارش وبلاگ بروبچ، مقام های قضایی ترکیه دستور بازداشت 68 نفر به ظن داشتن ارتباط با تشکیلات فتح الله گولن را صادر کردند و تا به امروز حداقل 41 نفر از آنها بازداشت شده اند.

بازداشت ده ها نفر دیگر در ترکیه به ظن ارتباط با فتح الله گولن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بروبچ، در ادامه بگیر و ببندها در ترکیه در رابطه با کودتای نافرجام سال 2016 دادستانی این کشور حکم جلب 68 نفر را به اتهام ارتباط با تشکیلات فتح الله گولن صادر کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد، نیروهای امنیتی این کشور حداقل 41 نفر را به ظن ارتباط با جنبش تروریستی فتح الله گولن عامل کودتای نافرجام سال 2016 بازداشت کردند.

این رسانه به نقل از منابع امنیتی خبر داد، دادستانی ترکیه حکم جلب 68 نفر را در این ارتباط صادر کردند که در بین آنها نام یک سرهنگ بازنشسته و 6 نظامی حال حاضر ارتش ترکیه دیده می شود.

طبق این گزارش، عملیات نیروهای امنیتی ترکیه برای بازداشت مظنونان در 23 استان کشور به صورت همزمان آغاز شده و تا به امروز 41 نفر بازداشت شده اند و عملیات برای بازداشت باقی مظنونان در حال پیگیری است.

دولت ترکیه فتح الله گولن (واعظ ترکیه ای مخالف دولت این کشور و ساکن آمریکا) و تشکیلات وابسته به او را تروریستی خوانده و عامل کودتای نافرجام سال 2016 معرفی کرده و بارها از آمریکا استرداد او را خواستار شده اما آمریکایی ها به این خواسته ها بی توجهی کرده اند.

بنا بر اعلام مقام ها و رسانه های ترکیه، در این کودتای نافرجام که توسط تعداد از نظامیان ترکیه انجام شد 251 نفر کشته و حدود 2200 نفر زخمی شدند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "بازداشت ده ها نفر دیگر در ترکیه به ظن ارتباط با فتح الله گولن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت ده ها نفر دیگر در ترکیه به ظن ارتباط با فتح الله گولن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید