باز شدن همه راه های گیلان، برف و باران در انتظار کدام جاده هاست

به گزارش وبلاگ بروبچ، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از باز شدن همه راه های فرعی اصلی و روستایی استان گیلان در پی بارش برف اخیر خبر داد و گفت: سامانه بارشی جدیدی از ساعات ابتدایی بامداد امروز تا صبح فردا (سه شنبه) در کشور وجود خواهد داشت و استان های بسیاری را درگیر خواهد کرد.

باز شدن همه راه های گیلان، برف و باران در انتظار کدام جاده هاست

به گزارش وبلاگ بروبچ، روزهای گذشته با ورود سامانه بارشی از شمال شرق کشور، استان های بسیاری درگیر برف شدند وبارش کم سابقه برف در استان گیلان سبب شد تا بیش از 500 روستا راه شان بسته شود و برای ساعات نسبتاً طولانی راه های اصلی و شریانی این استان نیز از جمله آزادراه قزوین-رشت مسدود شده بود.

حیدر مطاعی - معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای درباره آخرین شرایط بازگشایی راه های این استان به وبلاگ بروبچ گفت: طی روزهای گذشته همه راه های شریانی، اصلی و فرعی استان گیلان باز شدند و تا ساعاتی پیش تنها راه اسالم به خلخال مسدود مانده بود که البته با بازگشایی آن می توان گفت در حال حاضر هیچ کدام از راه های اصلی، فرعی و روستایی گیلان مسدود نیست.

وی افزود: گرچه راه اسالم به خلخال و برخی دیگر از راه های فرعی بازگشایی شدند اما به دلیل ارتفاع بالای برف که بر اساس گزارش های رسیده، بیش از 3 متر رسیده، احتمال کولاک در این محورها همچنان وجود دارد. بنابراین به محض بالا رفتن سرعت باد و وجود احتمال کولاک، این محور به صورت موقت مسدود خواهد شد اما هم اکنون شرایط باد و آب و هوا به گونه ای نیست که احتمال کولاک در این جهت وجود داشته باشد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای درباره ورود سامانه بارشی جدید به کشور که از بامداد امروز اتفاق افتاده است، گفت: از بامداد امروز بارش برف در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل آغاز شده است و به تدریج تا امشب در گیلان و نیمه غربی و شمال غربی کشور مانند استان های کردستان، کرمانشاه و... نیز ادامه خواهد یافت. البته این سامانه بارشی به سمت استان های قزوین، کرج و تهران نیز خواهد آمد.

مطاعی اظهار کرد: در روزهای آینده بارش برف تا حدود نیم متر در استان های آذربایجان غربی و کردستان و بین 15 تا 25 سانتی متر در استان های آذربایجان شرقی، زنجان و غیره پیش بینی شده است که بر این اساس به همه مردم توصیه می کنیم به هیچ وجه بدون زنجیرچرخ در منطقه کوهستانی رانندگی نکنند تا اسیر مسائل ناشی از آن نشوند.

وی تاکید کرد: مردم باید ضمن همراه داشتن همه ملزومات سفرهای زمستانی پیش از انجام سفر با سامانه تلفنی یا اینترنتی 141 سازمان راهداری تماس برقرار کنند تا اطلاعات لازم درباره جهت و محور مورد نظر را دریافت کنند اما بعضاً شاهدیم که مردم بدون زنجیرچرخ، سوخت کافی و امکانات مورد نیازشان در جهتهای نسبتاً پر ریسک وارد شده و خودشان و دیگران رانندگان را با مشکل روبرو می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باز شدن همه راه های گیلان، برف و باران در انتظار کدام جاده هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز شدن همه راه های گیلان، برف و باران در انتظار کدام جاده هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید