بهترین روش مصرف آجیل ها

به گزارش وبلاگ بروبچ، در هر دانه، در هر مغز، اسید فیتیک لزوماً وجود دارد. هنگامی که وارد دستگاه گوارش انسان می شود، در جذب آهن، منیزیم، کلسیم، روی - همه عناصر کمیاب تداخل ایجاد می کند. به همین دلیل، جذب 30-40 ٪ کاهش می یابد.

بهترین روش مصرف آجیل ها

آجیل یک محصول معجزه آسا برای تغذیه مناسب است. با این حال همه نمی دانند که چگونه به درستی آجیل بخورند. تاتیانا اسکیردا متخصص تغذیه در مقاله ای گفت که چه کار هایی باید انجام شود تا از مغز ها و اجیل ها بیشترین بهره را ببرید.

آجیل به راحتی مواد مغذی موجود در آن ها را در اختیار ما قرار نمی دهند. همه می دانند که آجیل ها حاوی ویتامین های فراوان، عناصر کمیاب، اسید های آلی، پروتئین های گیاهی و چربی های سالم هستند.

تاتیانا سکیردا، متخصص تغذیه، بنیانگذار استودیوی دتاکس در مسکو گفت که اگر بدن شما فقط آجیل خشک را بدون اماده کردن بخورد، همه ویتامین های اجیل از بدن عبور می کند.

وی گفت: در هر دانه، در هر مغز، اسید فیتیک لزوماً وجود دارد. هنگامی که وارد دستگاه گوارش انسان می شود، در جذب آهن، منیزیم، کلسیم، روی - همه عناصر کمیاب تداخل ایجاد می کند. به همین دلیل، جذب 30-40 ٪ کاهش می یابد.

به عنوان مثال گیاهخواران سطح آهن کمی دارند، زیرا اغلب آجیل را بدون اماده کردن ان می خورند. برای استفاده بیشتر از مغزها، آن ها باید کاری کرد که اسید فیتیک تجزیه شود. تاتیانا اسکیردا توضیح داد که برای انجام این کار سه روش وجود دارد.

وی در ادامه افزود: راه اول: حرارت، شما باید آجیل را گرم کنید. اما روغن زیادی در اجیل ها وجود دارد و گرم کردن خیلی مفید نیست. راه دوم: ساده ترین و رایج ترین راه خیساندن است. هر اجیل را برای 5-6 ساعت در آب خیس بگذارید، سپس شما یک محصول نهایی را دریافت خواهید کرد که هضم آن آسان باشد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "بهترین روش مصرف آجیل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین روش مصرف آجیل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید