تبدیل بناهای قدیمی اداره ماهیان خاویاری بندر ترکمن به موزه

به گزارش وبلاگ بروبچ، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ترکمن از احیای بناهای قدیمی اداره ماهیان خاویاری در جزیره آشوراده و تبدیل آن به موزه اطلاع داد.

تبدیل بناهای قدیمی اداره ماهیان خاویاری بندر ترکمن به موزه

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی گلستان، محمد نصیری امروز سه شنبه 31 تیرماه 99 با بیان این خبر گفت: اداره ماهیان خاویاری بندر ترکمن با سابقه بالا و با قرارگیری در موقعیتی مناسب و داشتن بناهای قدیمی این پتانسیل را دارد که علاوه بر معرفی پیشینه صنعت شیلات و ماهیان خاویاری در کشور، به عنوان قطب توریستی در این شهر بندری فعالیت کند.

او اضافه نمود: از نتایج مثبت این اتفاق باروری و شکوفایی فرهنگی در سطح منطقه، جذب توریست، رونق اقتصاد محلی، افزایش درآمدزایی و ایجاد بستری مناسب برای محققان و پژوهشگران در زمینه صنعت صیادی، دریانوردی، پرورش آبزیان و به خصوص ماهیان خاویاری خواهد بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی بندر ترکمن بیان نمود: باتوجه به اهمیت و ضرورت طرح و بازدید مسئول امور موزه های استان سعی بر این است تا با همکاری سایر نهادها و ارگان های مرتبط، علاوه بر شناخت هر چه بیشتر قابلیت های منطقه، به خصوص تاریخچه بناها، ادوات و تجهیزات باقی مانده از صید ماهی و صیادی، نسبت به ایجاد منطقه توریستی، به خصوص موزه تخصصی تاریخی شیلات و صیادی شمال ایران و معرفی صنعت دریانوردی، صیادی و ماهیان خاویاری در بندر ترکمن اقدام گردد.

او گفت: طبق ماده 14 آیین نامه اموال فرهنگی، هنری و تاریخی، مصوبه شماره 50446/ت 25214 ه مورخ 81/12/14 نهادهای عمومی و دولتی مجاز خواهند بود نسبت به تأسیس موزه تخصصی در مورد موضوع فعالیت خود، تحت نظارت فنی وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی اقدام نمایند.

منبع: میراث آریا

به "تبدیل بناهای قدیمی اداره ماهیان خاویاری بندر ترکمن به موزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل بناهای قدیمی اداره ماهیان خاویاری بندر ترکمن به موزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید