ترامپ: درباره ونزوئلا یک اتفاق در راه است

به گزارش وبلاگ بروبچ، رئیس جمهور آمریکا با تکرار مداخله در امور داخلی ونزوئلا بر لزوم تغییر سیستم حاکم بر این کشور تاکید کرد و مدعی شد یک اتفاق برای ونزوئلا در راه است.

ترامپ: درباره ونزوئلا یک اتفاق در راه است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بروبچ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک مصاحبه با تکرار مداخله در امور داخلی ونزوئلا، رئیس جمهور خودخوانده این کشور را رئیس جمهور منتخب این کشور توصیف کرد.

وی که در مصاحبه با نوتیسیاس تله موندو شبکه اسپانیولی زبان وابسته به ان بی سی صحبت می کرد، همچنین خاطرنشان کرد: در رابطه با ونزوئلا یک اتفاق حادث خواهد شد.

خبرنگار این رسانه از رئیس جمهور آمریکا سوال کرد: ما درباره تحولات منطقه (آمریکای جنوبی و لاتین) صحبت کردیم. برای شما درباره ونزوئلا، آیا موضوع (خوان) گوایدو مطرح است یا (نیکلاس) مادورو و یا مداخله ایالات متحده؟

ترامپ که پیشتر دست به شناسایی رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا به عنوان رئیس جمهور مشروع این کشور زده و از آن زمان در حال اعمال انواع تحریم های اقتصادی، فشار های سیاسی و تهدید های نظامی علیه دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا است، در این مصاحبه باز هم موضعی مداخله جویانه اتخاذ کرد.

سوم بهمن ماه 1397 بود که خوان گوایدو خودش را رئیس جمهور خواند و به فاصله کمتر از نیم ساعت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای او را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت.

ترامپ در مصاحبه با نوتیسیاس تلموندو مدعی شد که دولت آمریکا در ونزوئلا به دنبال برقراری آزادی برای مردم این کشور است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: ونزوئلا 15 سال قبل یک کشور ثروتمند بود و توسط دو نفر (هوگو چاوز و نیکلاس مادورو) و یک سیستم وحشتناک نابود شد. هر اسمی که دوست دارید رویش بگذارید، اما این یک سیستم وحشتناک است.

وی افزود: در قبال ونزوئلا یک اتفاق خواهد افتاد و این همه چیزی است که من می توانم به شما بگویم.

خبرنگار و مجری این شبکه آمریکایی از ترامپ سوال کرد: (آیا این اتفاق) از طریق (مداخله) ایالات متحده انجام خواهد شد؟

رئیس جمهور آمریکا جواب داد: ما (در این موضوع و اتفاق پیش رو برای ونزوئلا) بسیار مشارکت خواهیم داشت.

مجری این رسانه سپس سوال کرد: آیا شما هنوز از گوایدو حمایت می کنید؟

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: من از هر کسی که منتخب باشد حمایت می کنم و در حال حاضر به نظر می رسد که او (گوایدو) کسی است که انتخاب شده است، اما سیستم (نظام موجود در ونزوئلا) بسیار بد است و به نظر می رسد که او مقدار مشخصی از قدرت را از دست داده باشد ما خواهان کسی هستیم که از حمایت مردم برخوردار است.

اظهارات ترامپ در حالی مطرح شده که طی هفته های اخیر پیام های گا ها متناقضی از رئیس جمهور آمریکا درباره ونزوئلا مطرح شده است.

پیشتر یک رسانه آمریکایی خبر داد که دونالد ترامپ از خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا دلسرد شده و به دنبال دیدار با نیکلاس مادورو است.

واکنش های محافل و سیاستمداران تندروی آمریکایی به این خبر سبب شد که ترامپ اعلام کند: با مادورو تنها برای بحث یک چیز دیدار خواهم کرد: خروج مسالمت آمیز از قدرت

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ: درباره ونزوئلا یک اتفاق در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: درباره ونزوئلا یک اتفاق در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید