تظاهرات در لس آنجلس علیه قتل یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا

به گزارش وبلاگ بروبچ، معترضان نسبت به قتل یک شهروند سیاهپوست با برپایی تظاهرات در لس آنجلس دو طرف یک بزرگراه مهم را مسدود کردند.

تظاهرات در لس آنجلس علیه قتل یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بروبچ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، معترضان نسبت به مرگ جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی که اخیرا توسط ماموران پلیس به قتل رسیده، عصر چهارشنبه در لس آنجلس تظاهرات نموده و دو طرف یک بزرگراه مهم را مسدود نمودند.

بر اساس این گزارش، شبکه ای بی سی تعداد شرکت کنندگان در این تظاهرات اعتراض آمیز را 500 تا 1000 نفر تخمین زده است.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا روز دوشنبه یک مرد سیاهپوست غیرمسلح را در شهر میناپولیس به قتل رسانده است. این مرد سیاهپوست حدودا 40 ساله غروب دوشنبه به وقت محلی با رفتار خشن پلیس روبرو شد به طوری که ماموران پلیس به او دستبند زدند و وی را با صورت روی زمین خواباندند. پلیس مدعی شده که این مرد سیاهپوست متهم به جعل اسناد بوده است.

بر اساس ادعای پلیس، این مرد سیاهپوست که مسائل پزشکی داشته است پس از انتقال به یک بیمارستان جان خود را از دست داده اند. فیلم های منتشر شده از سوی عابران نشان می دهد که این مرد سیاهپوست با فشار زانوی یک افسر پلیس میناپولیس روبرو شده و مرتبا فریاد می زند: نمی توانم نفس بکشم.

ساعاتی پس از اعلام اخراج 4 مامور پلیس میناپولیس، هزاران نفر از معترضان در اطراف محل این حادثه به خیابان ها ریختند و تظاهرات مسالمت آمیزی را علیه رفتار خشونت آمیز پلیس با سیاهپوستان برگزار کردند. بسیاری از شرکت کنندگان در این تظاهرات صورت خود را با ماسک پوشانده بودند تا مانع از شیوع ویروس کرونا شوند.

ولی این تظاهرات با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد و پلیس ضد شورش میناپولیس با گاز اشک آور به جمعیت معترض حمله ور شد. معترضان نیز با پرتاب بطری های شیشه ای و سایر وسائل به زد و خورد با پلیس پرداختند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تظاهرات در لس آنجلس علیه قتل یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در لس آنجلس علیه قتل یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید