تهیه کننده گرگ وال استریت 60 میلیون دلار جریمه می دهد

به گزارش وبلاگ بروبچ به نقل از ورایتی، کمپانی رد گرانیت پیکچرز تهیه کننده فیلم گرگ وال استریت پذیرفت 60 میلیون دلار به دولت آمریکا بدهد تا شائبه تامین مالی تهیه این فیلم از موردی که به فساد و اختلاس از صندوق مالی مالزی شناخته می گردد، رفع گردد.

تهیه کننده گرگ وال استریت 60 میلیون دلار جریمه می دهد

این کمپانی که تهیه کننده فیلم مشهور اسکورسیزی است، دیروز سه شنبه با حکمی از دادگاه فدرال برای پرداخت این مبلغ روبه رو شد.

این کمپانی که انجام هر عمل اشتباهی را رد می نماید، با صدور بیانیه ای اظهار داشت از این که این موضوع پایان حل شد خشنود است و آنها با نگاهی رو به جلو وظیفه شان را که ساخت فیلم است انجام می دهند.

دادستان در سال 2016 دادنامه ای را علیه این کمپانی به دادگاه برده بود و از آن به عنوان بخشی از کوشش برای پولشویی چند میلیارد دلاری از سوی سوءاستفاده کنندگان مالی از صندوق مالی مالزی یاد نموده بود.

رضا عزیز مدیرعامل این کمپانی پسر ناتنی نخست وزیر مالزی و دوست نزدیک جو لو تاجری است که در مرکز این رسوایی مالی جای دارد. دادستان ها ادعا نموده بودند که وی بیش از 100 میلیون دلار از شرکت مالزیایی برای سرمایه گذاری در ساخت گرگ وال استریت، احمق و احمق تر و خانه بابا استفاده نموده بود.

این کمپانی باید 30 میلیون دلار را ظرف 30 روز، 20 میلیون دلار را ظرف 180 روز بعدی و 10 میلیون دلار را ظرف 180 روز بعدتر پرداخت کند.

عزیز ادعا نموده هرگز از استفاده از سوء استفاده مالی برای پیشبرد این پروژه اطلاعی نداشته است.

پیشتر در این پرونده دی کاپریو پذیرفت تا جایزه اسکاری را که به مارلون براندو تعلق داشت و از سوی کمپانی رد گرانیت به عنوان هدیه دریافت نموده بود، پس بدهد. در این پرونده دی کاپریو به هیچ وجه مسئول شناخته نشد.

وی پیشتر اعلام نموده بود با مقامات دولتی همکاری نموده تا روشن گردد که آیا این یاری مالی از منبعی مشکوک آمده است یا خیر.

پیشتر اعلام شده بود بنیاد خیریه دی کاپریو نیز از یاری مالی که از صندوق مالی مالزی برداشت شده بود برای برگزاری مهمانی خیریه خود سود جسته است.

گفته شده همه این موارد با جو لو تاجری که در مرکز رسوایی بزرگ مالی 3 میلیارد دلاری مالزیایی جای دارد، در ارتباط بوده اند و لو به عنوان دوست دی کاپریو بخشی از پول های سرقت شده از بنیاد مالزیایی را برای این ستاره و ساخت فیلم هزینه نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تهیه کننده گرگ وال استریت 60 میلیون دلار جریمه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه کننده گرگ وال استریت 60 میلیون دلار جریمه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید