توان صادراتی محصولات زیستی افزایش می یابد

به گزارش وبلاگ بروبچ به نقل از معاونت علمی و فناوری، مطابق با سند چشم انداز 1404 و به استناد نقشه جامع علمی کشور، سهم کشور از سبد جهانی تولیدات زیست فناوری باید به 3 درصد برسد. تحقق این موضوع بنابر مصوبه تشکیل ستاد توسعه زیست فناوری جزء ماموریت های اصلی این ستاد محسوب می شود.

توان صادراتی محصولات زیستی افزایش می یابد

بر همین اساس گروه بین الملل ستاد توسعه زیست فناوری با انتشار فراخوانی اقدام به جمع آوری طرح های منتخب حوزه بهبود شرایط حضور شرکت های زیست فناوری در عرصه بین الملل با تمرکز بر توسعه صادرات کرده است.

در این فراخوان آمده است؛ با در نظر دریافت هدف 3 درصدی ستاد توسعه زیست فناوری، ارزش تولیدات این محصولات در کشور باید به عدد 31 میلیارد دلار برسد. تحقق این امر جز از جهت صادرات میسر نخواهد بود. در این طرح اهدافی مانند توسعه حضور فعالانه شرکت های زیست فناوری در عرصه بین الملل، توسعه شبکه ارتباطی و بهبود بسترهای صادراتی دنبال می شود.

گسترش تعاملات ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کریدور صادرات، استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها از طریق توسعه یک مدل جدید، بهبود بسترهای صادراتی از طریق تعامل با صندوق توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات، تشکیل یک شبکه از شرکت های توانمند در امر صادرات در حوزه زیست فناوری و تهیه پلن های اجرایی برای توسعه صادرات از طریق شرکت ها از دیگر اهداف انتشار این فراخوان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توان صادراتی محصولات زیستی افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توان صادراتی محصولات زیستی افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید