تکمیل اختیارات سهامدار تمامیت خواه

به گزارش وبلاگ بروبچ، بر اساس مصوبه اخیر شورای عالی بورس، موسسان شرکت های تامین سرمایه که به شکل سهامی عام و به وسیله فرآیند پذیره نویسی عمومی تاسیس می شوند، می توانند حداکثر تا 60 درصد سهام شرکت را در اختیار داشته باشند.

تکمیل اختیارات سهامدار تمامیت خواه

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بروبچ به نقل از صدای بورس؛ دکتر داوود رزاقی، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین در این باره می گوید: مصوبه اخیر شورای عالی بورس در مورد تامین سرمایه های موجود و در حال تشکیل که مشکل 35 درصد مالکیت را داشتند، خبر خوبی تلقی می گردد. همچنین با داشتن 60 درصد سهامداری، امکان دریافت 3 تا 5 کرسی از 5 کرسی هیات مدیره را فراهم و به نوعی اختیار مجمع عمومی عادی و فوق العاده را در دست گروه قرار می دهد.

به نظر می رسد سهامداران فعلی تامین سرمایه ها که ملزم به رعایت 35 درصد سهامداری بودند و اقدام به فروش کردند، با این مصوبه فشار فروشی نخواهند داشت و موسسین تامین سرمایه های جدید نیز که به دنبال شریک بودند، وقتی احساس می نمایند توانایی تاسیس را به تنهایی دارند، این اقدام را انجام می دهند.

از طرفی دیگر، زمانی که با سه سهامدار مستقل موجبات ایجاد کنترل های دقیق تر و بهتر در داخل شرکت تأمین سرمایه فراهم می شد، معمولا سمت های مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بین سه گروه مستقل به صورت دوره ای چرخشی بود و به نظر می رسد وظایف نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار کمی پوشش داده می شد، اما با این مصوبه اختیارات سهامدار تمامیت خواه، کامل بوده و انتخاب مدیرعامل و رئیس هیات مدیره را در اختیار خواهد داشت. در این صورت خودکنترلی شرکت بخاطر تفاوت سهامداران از بین رفته و وظایف نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار پررنگ تر می گردد

منبع: خبرگزاری آریا

به "تکمیل اختیارات سهامدار تمامیت خواه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل اختیارات سهامدار تمامیت خواه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید