جنگل های چاخانی در روستای زیبای گت کلای آمل، عکس

به گزارش وبلاگ بروبچ، گاهی وهم در دل می اندازد و گاهی حس سرحالی را به انسان منتقل می کند. شمال ایران محل تجمع زیباترین جنگل های کشور است. جنگل هایی که هر گوشه از آنها چهره خاصی دارد و به طرز متفاوتی از آدمی دلربایی می کند. یکی از زیباترین این جنگل ها، جنگل های اطراف روستای گت کلا با نام چاخانی واقع در شهرستان آمل است .

جنگل های چاخانی در روستای زیبای گت کلای آمل، عکس

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

روستای ییلاقی گت کلا منطقه ای بسیار زیبا و البته تا حدی ناشناخته است. این منطقه در اطراف خود جنگل هایی دارد که می تواند مناظری فوق العاده زیبا را در مقابل چشمانتان به عرصه نمایش بگذارد. این جنگل ها که تحت عنوان چاخانی از آنها یاد می شود اطراف روستا را احاطه کرده و می تواند بهترین تفرجگاه دنج و بکر برای افرادی که قصد سفر به شمال را دارند به شمار آید.

جنگل هایی که چشم اندازهای منحصر به فردش بهترین گزینه برای ثبت تصاویر هنری و یادگاری است. قطعا گشت و گذار در میان درختان این جنگل ها و مشاهده کوه ها و قله های اطراف می تواند جان تازه ای به گردشگران ببخشد و آنها را برای ادامه زندگی سرحال تر و شاداب تر گرداند. با ورود به این منطقه حال و هوای خود را عوض کنید و از وجود طبیعت بکر و دست نخورده لذت فراوان ببرید.

روستای گت کلا

روستای گت کلا در 50 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل، در منطقه میان بند در ارتفاع 1530 متری از سطح دریا واقع شده است. این روستا از نظر آب و هوا و چشم انداز از سایر روستاهای منطقه بهتر است و مناظری را پیش روی بازدیدکنندگان و گردشگران قرار می دهد که نظیر آن را در جاهای دیگر از مازندران یا حتی ایران نمی توانند ببینند.

طبق آنچه از گذشتگان دهان به دهان گشته تا به امروزی ها رسیده روستای گت کلا یکی از قدیمی ترین، بزرگترین و پیشرفته ترین روستاهای منطقه بوده است.

وجود سنگ فرش، در سمت غرب جهت راه ششمیر و بازارنک (به معنی بازار کوچک) در سمت شرق، نشان دهنده صحت این گفته می باشد. پس گت کلا قدمتی چند هزار ساله دارد. قدمت زیاد ویژگی مهمی است که خود به تنهایی این روستا را به یک جاذبه تاریخی تبدیل می کند.

منبع: گردشبان

به "جنگل های چاخانی در روستای زیبای گت کلای آمل، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل های چاخانی در روستای زیبای گت کلای آمل، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید