خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی انهدام دو فروند قایق نیروهای یمنی شد

به گزارش وبلاگ بروبچ، تهران- خبرنگاران- ائتلاف سعودی ادعا کرد که دو فروند قایق بمب گذرای شده از سوی نیروهای جنبش انصارالله یمن را در استان الحدیده (غرب) واقع در ساحل دریای سرخ منهدم نموده است.

خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی انهدام دو فروند قایق نیروهای یمنی شد

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی بامداد پنجشنبه گفت: نیروی دریایی ائتلاف عصر چهارشنبه با زیر نظر دریافت کوشش شبه نظامیان حوثی پی برد که آنها قصد دارند عملیاتی را در جنوب دریای سرخ با استفاده از دو فروند قایق بمب گذاری شده انجام دهند.

وی اضافه نمود: این 2 قایق بمب گذاری شده که تهدیدی برای امنیت منطقه ای و بین المللی و مسیرهای حمل و نقل دریایی و تجارت جهانی بود، منهدم شد.

نظامی سعودی ادعا کرد که حوثی ها از استان الحدیده به عنوان محلی برای شلیک موشک های بالستیک، رهاسازی هواپیماهای بدون سرنشین و راهنمایی قایق های بمب گذاری شده و قابل کنترل از راه دور استفاده می نمایند.

وی همچنین نیروهای یمنی را به کاشت مین های دریایی و نقض قانون بین الملل و مفاد توافقنامه استکهلم درباره آتش بس در الحدیده متهم کرد.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که 22 آذر 97 در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق هایی درباره استان های ساحلی الحدیده و تعز از جمله اجرایی شدن آتش بس در الحدیده دست یافتند؛ اما این توافق ها با توجه به اختلاف های 2 طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

محاصره و تداوم درگیری، موجب شده بیشتر یمنی ها محتاج یاری های انسانی باشند.

عربستان به همراه امارات متحده عربی و بعضی کشورهای دیگر عربی ششم فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی، تجاوز خود به کشور یمن را شروع کرد اما ظرف پنج سال گذشته سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طول این سال ها، هزاران شهروند یمن که بیشتر آنان را زنان و بچه ها تشکیل می دهند، بر اثر حملات هوایی جنگنده های سعودی جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی انهدام دو فروند قایق نیروهای یمنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی انهدام دو فروند قایق نیروهای یمنی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید