خبرنگاران خشم سناتور گراهام از رد قطعنامه ضد ایرانی

به گزارش وبلاگ بروبچ، تهران- خبرنگاران- لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه در اعتراض به رای نیاوردن قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت با لحنی خشمناک آن را اشتباهی عظیم خواند.

خبرنگاران خشم سناتور گراهام از رد قطعنامه ضد ایرانی

به گزارش وبلاگ بروبچ از نشریه هیل، سناتور گراهام از ایالت کارولینای جنوبی بامداد یکشنبه گفت: تصمیم شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر رد درخواست ایالات متحده برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران یک اشتباه عظیم بود.

گراهام همچنین اضافه نمود: این مسئله (رای نیاوردن قطعنامه ضد ایرانی) باعث ایجاد درگیری عظیم با ایران می گردد زیرا آن ها در حال ایجاد زرادخانه نظامی هستند.

به ادعای سناتور گراهام، این امر موجب می گردد شرایط خاورمیانه خطرناک تر شده و درگیری های احتمالی صورت گیرد.

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران، عصر آدینه (به وقت محلی) نتوانست از سد شورای امنیت سازمان ملل متحد بگذرد و شکستی دیگر را در دفتر دیپلماسی زورگویانه آمریکا به ثبت رساند. این قطعنامه با 11 رای ممتنع، 2 رای موافق (آمریکا و جمهوری دومنیکن) و 2 رای مخالف روسیه و چین بازنده شد.

اعضای دایم و غیردایم شورای امنیت سازمان ملل متحد که رای مخالف یا ممتنع به قطعنامه ضدایرانی آمریکا دادند، حمایت از برجام و اقدام غیرقانونی آمریکا را دلیل رای خود دانستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران خشم سناتور گراهام از رد قطعنامه ضد ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خشم سناتور گراهام از رد قطعنامه ضد ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید