خبرنگاران ورود بدون ماسک به مطب پزشکان کرمانشاه ممنوع شد

به گزارش وبلاگ بروبچ، کرمانشاه- خبرنگاران- رییس سازمان نظام پزشکی استان کرمانشاه گفت: باتوجه به اوج گیری بیماری کرونا، ورود بدون ماسک بیماران و همراهان آن به تمام مطب های پزشکی استان ممنوع است

خبرنگاران ورود بدون ماسک به مطب پزشکان کرمانشاه ممنوع شد

دکتر محمدباقر حیدری روز جمعه به وبلاگ بروبچ افزود: این تصمیم باتوجه به اینکه در مطب پزشکان به عنوان یکی از مراکز تجمع احتمال شیوع بیماری کرونا وجود دارد، در ستاد مدیریت کرونا استان و نشست سازمان نظام پزشکی گرفته شده است.

وی افزود: براساس مصوبه ستاد مدیریت کرونا استان بیماران و همراهان آنان در زمان ورود به مطب پزشکان علاوه بر داشتن ماسک باید دستکش و دیگر ملزومات بهداشتی را به همراه داشته باشند.

رییس سازمان نظام پزشکی کرمانشاه توضیح داد: همچنین علاوه بر این موارد پزشکان نیز موظف شده اند که با استفاده از سیستم شماره دهی الکترونیک زمانبندی شده از ایجاد تجمع در مطب ها پرهیز کنند.

حیدری گفت: در هفته های گذشته شاهد افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در کرمانشاه هستیم که این موضوع بسیار نگران کننده است.

وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان بستری به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرده است، گفت: اگر فرایند به همین شکل ادامه پیدا کند تخت های بیمارستانی جوابگوی بستری مبتلایان به کرونا در کرمانشاه نخواهد بود.

رییس سازمان نظام پزشکی استان کرمانشاه از مردم خواست که بیش از گذشته رعایت نکات بهداشتی را مدنظر قرار دهند و تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

حیدری تاکید کرد: کرونا برای افراد دارای جسمانی و بیماری های زمینه ای بسیار خطرناک است از این رو باید این افراد نسبت به دیگران حساس تر باشند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا به امروز 197 هزار و 647 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت 87 نفر در 24 ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به 9 هزار و 272 نفر رسید.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان نمود: از دیروز تا امروز 28 خرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2 هزار و 596 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 930 مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید19 در کشور به 197 هزار و 647 رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استان های بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان در شرایط قرمز قرار دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ورود بدون ماسک به مطب پزشکان کرمانشاه ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ورود بدون ماسک به مطب پزشکان کرمانشاه ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید