دستاورد سازمان انرژی اتمی برای درمان کرونا چیست؟

به گزارش وبلاگ بروبچ، بهروز کمالوندی ضمن تشریح دستاوردهای پزشکی سازمان انرژی اتمی کشورمان، خاطر نشان کرد که این سازمان با تمام ظرفیت خود به میدان مبارزه با کرونا آمده است.

دستاورد سازمان انرژی اتمی برای درمان کرونا چیست؟

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بروبچ، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره اقدامات صورت گرفته این سازمان در حوزه پزشکی هسته ای گفت: حدود یک میلیون نفر از بیماران کشور که برای انجام اقدامات پزشکی هسته ای به مراکز بهداشتی مراجعه می کنند، عملا از رادیو دارو سازمان انرژی اتمی استفاده می کنند.

او افزود: ما برای تأمین برخی از مواد تحت فشارهای بین المللی هستیم، اما علی رغم همه این ها تا به امروز هیچ مسئله ای برای تامین مواد پیش نیامده است و محصولات تحویل داده شده و خدمات ارائه می شود.

کمالوندی درباره اقدامات سازمان انرژی اتمی در زمینه مهار شیوع ویروس کرونا گفت: اخیرا در مسئله ویروس کرونا، سازمان با همه ظرفیت به میدان آمده و 24 ساعته در حال استریل کردن تجهیزات پزشکی به خصوص ماسک و گان هاست.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی شرح داد: همچنین در زمینه کیت های تشخیص کرونا وزارت دفاع و چند شرکت دانش بنیان دیگر دست به کار شده اند و سازمان انرژی اتمی هم به دلیل داشتن ظرفیت های خوب و نیروهای متخصص این آمادگی را دارد که در این زمینه فعال شود.

وی تاکید کرد: ما باید رادیو داروی تشخیصی و درمانی را برای کشور تولید کنیم که این کار علی رغم همه فشارهای بین المللی به خوبی انجام می شود، تا جایی که حتی در این زمینه صادرات هم صورت گرفته است. اما مهم این است که به لحاظ کیفی استانداردها افزایش یافته و رادیو داروی جدید تولید کنیم. تفاوتی که رادیو دارو با دارو دارد آن است که باید در همان روز یا همان ساعت مصرف شوند؛ این تصور که می توان برخی از رادیو داروها را از خارج از کشور وارد و ذخیره کرد کارشناسانه نیست، باید ظرفیتی وجود داشته باشد که بتوان این داروها را مدام تولید و توزیع و در زمان مناسب مصرف کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: در حوزه پزشکی هسته ای باید از موضوعات روز دنیا مطلع باشیم و با ابداعات و اختراعات کمک کننده در این راستا پیش برویم، مثلا راکی تراپی نوعی درمان است که با باردار کردن یک فلز و تبدیل آن با یک چشمه پرتوزایی می تواند به درمان تومورها کمک کند، راکی تراپی در دنیا بسیار محدود است و کشورهای کمی می توانند از این تکنولوژی استفاده کنند.

او با بیان اینکه علم پایان ندارد و هر روز کشف جدیدی انجام می شود شرح داد: امروز با شوق و انگیزه در میان دانشمندان ایرانی سالانه شاهد کشفیات جدیدی در کشور هستیم که بسکمک از آنها جنبه های فنی پیچیده ای دارند که در آینده نزدیک و پس کرونا نمایشگاهی برای بازدید مردم از این دستاوردها راه اندازی می کنیم تا مردم ضمن مشاهده این پیشرفت ها به جایگاه کشور در این زمینه و در عرصه بین الملل پی ببرند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "دستاورد سازمان انرژی اتمی برای درمان کرونا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاورد سازمان انرژی اتمی برای درمان کرونا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید