رشد اقتصادی گروه جی 20 بیش از 3 درصد خواهد بود

به گزارش وبلاگ بروبچ به نقل از رویترز، موسسه اعتبارسنجی مودی در تازه ترین پیشی بینی خود موسوم به چشم انداز اقتصاد کلان جهانی، رشد تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو گروه جی 20 (20 قدرت برتر اقتصاد جهان) را برای سال جاری و آینده میلادی بیش از 3 درصد گفت؛ اما نسبت به ریسک های ژئوپولتیکی، سیاست حمایتی ایالات متحده و سیاست های پولی بانک های مرکزی هشدار داد.

رشد اقتصادی گروه جی 20 بیش از 3 درصد خواهد بود

مودی در گزارش خود مطرح نمود، آمار رشد اقتصادی جالب توجه کشورها در نیمه نخست سال جاری میلادی موجب شد تا پیش بینی رشد اقتصادی چین از 6.6 درصد به 6.8 درصد و این رقم برای کره جنوبی از 2.5 درصد به 2.8 درصد و برای ژاپن هم از 1.1 درصد به 1.5 درصد افزایش پیدا کند.

همچنین انتظار می رود رشد اقتصادی منطقه یورو بویژه آلمان، فرانسه و ایتالیا هم در باقیمانده سال جاری میلادی شتاب گیرد؛ اما مودی برآورد خود برای رشد اقتصادی آمریکا را برای سال 2017 و 2018 میلادی به ترتیب به 2.2 درصد و 2.3 درصد کاهش داد که این رقم پیش از این 2.4 درصد برای سال جاری میلادی و 2.5 درصد برای سال 2018 میلادی عنوان شده بود.

البته یکی از دلایل روند منفی رشد اقتصادی آمریکا به اعمال سیاست محرک پولی ضعیف در این کشور بر می گردد.

بر پایه این گزارش، ارزش پول کشورهای گروه جی 20 به غیر از آرژانتین، برزیل و کانادا در مقابل دلار در نیمه دوم سال جاری میلادی تقویت شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رشد اقتصادی گروه جی 20 بیش از 3 درصد خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد اقتصادی گروه جی 20 بیش از 3 درصد خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید