رفع آسیب پذیری خطرناک در مرورگر مایکروسافت

به گزارش وبلاگ بروبچ به نقل از انگجت، مایکروسافت سواستفاده از آسیب پذیری یادشده را تأیید کرده، اما می گوید این آسیب پذیری در حد محدودی است. این شرکت به جزئیات بیشتری در این زمینه اشاره نکرده است.

رفع آسیب پذیری خطرناک در مرورگر مایکروسافت

حفره امنیتی مذکور به مهاجمان امکان می دهد تا حافظه موتور مرورگر مایکروسافت را دستکاری کرده و مورد سواستفاده قرار دهند. اشکال مذکور مربوط به نسخه های IE9، IE10 و IE11 مرورگر اینترنت اکسپلورر است.

با اجرای کدهای مخرب از طریق این مرورگرها، امکان نفوذ به رایانه های شخصی و سرقت اطلاعات خصوصی آنها وجود خواهد داشت. هفته گذشته شرکت موزیلا هم از وقوع نقص مشابهی در مرورگر فایرفاکس خبر داده بود.

وقوع حملات مشابه به مرورگرهای اینترنتی باعث شده تا وزارت امنیت داخلی آمریکا با صدور یک بیانیه به کاربران اینترنت توصیه کند تا در زمان استفاده از مرورگرها برخی دسترسی های برنامه جاوا را غیرفعال کنند و از جمله امکان دسترسی به jscript.dll را محدود کنند.

موزیلا اعلام کرده برای حل مشکل مذکور به زودی یک وصله نرم افزاری عرضه می کند، اما مایکروسافت می گوید این کار را تا ماه آینده و همزمان با عرضه بسته امنیتی به روزرسان خود انجام می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رفع آسیب پذیری خطرناک در مرورگر مایکروسافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع آسیب پذیری خطرناک در مرورگر مایکروسافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید