رویترز: ایرانی ها در سالگرد تسخیر سفارت آمریکا شعار مرگ بر آمریکا سر دادند

به گزارش وبلاگ بروبچ، خبرگزاری رویترز با اشاره به برگزاری راهپیمایی 13 آبان، نوشته است که هزاران نفر از مردم ایران با شعار مرگ بر آمریکا سالگرد تسخیر سفارت آمریکا را گرامی داشتند.

رویترز: ایرانی ها در سالگرد تسخیر سفارت آمریکا شعار مرگ بر آمریکا سر دادند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بروبچ، برگزاری گسترده راهپیمای 13 آبان به مناسبت سالگرد تسخیر لانه جاسوسی سابق آمریکا مانند سال های گذشته در رسانه های خارجی بازتاب یافته است.

خبرگزاری رویترز، در گزارشی در مورد این راهپیمایی نوشته است: روز دوشنبه در سالگرد تسخیر سفارت سابق ایالات متحده، هزاران نفر از ایرانی ها در نزدیکی این مقر شعار مرگ بر آمریکا سردادند و فرمانده ارتش ایران هم ایالات متحده را به عقرب زهرآگینی تشبیه کرد که به دنبال آسیب زدن به ایران است.

این گزارش می افزاید: تلویزیون دولتی نشان داد که جمعیت خیابان های اطراف این مقر سابق که بعد از انقلاب 1979 به لانه جاسوسی معروف شده را، پر نموده اند. به گزارش رسانه های دولتی، راهپیمایی و تجمع هایی در حدود 1000 منطقه در سرتاسر این کشور برگزار شده است.

رویترز در ادامه به سخنرانی امیر سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره نموده که امروز تأکید کرد واشنگتن به دنبال از بین بردن استقلال ایران است.

در این گزارش به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در مورد بی فایده بودن گفت وگو با آمریکا هم اشاره و عنوان شده است که در مجلس شورای اسلامی هم علیه آمریکا شعار داده شد.

این خبرگزاری با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای با ایران، نوشته است که از زمان این اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، تنش میان دو کشور به اوج رسیده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "رویترز: ایرانی ها در سالگرد تسخیر سفارت آمریکا شعار مرگ بر آمریکا سر دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: ایرانی ها در سالگرد تسخیر سفارت آمریکا شعار مرگ بر آمریکا سر دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید