ساعت بدن خود را با عینک هوشمند تنظیم کنید

به گزارش وبلاگ بروبچ، شرکت آلمانی اوسرام(Osram) اخیرا از عینک های خود به نام کرونوجی(CHRONOGY) رونمایی و اعلام نموده این عینک ها به کاربران در تنظیم ساعت بدنشان یاری می نماید.

ساعت بدن خود را با عینک هوشمند تنظیم کنید

شرکت آلمانی اوسرام که به ساخت لامپ های ال.ای.دی مشهور است، اخیراً از عینک های خود موسوم به کرونوجی رونمایی نموده است. به گفته شرکت اوسرام، این عینک می تواند نوری را که بر روی گیرنده های نوری(photoreceptors) در چشم ها واقع شده است تنظیم نموده و به تنظیم ساعت بدن افراد یاری کند.

ساعت زیستی یا ساعت زیست شناختی یا ساعت بدن یا ساعت بیولوژیکی یک چرخه 24 ساعته در فرایندهای زیست شیمیایی، فیزیولوژیکی، یا رفتاری موجودات زنده، شامل گیاهان، جانوران، قارچ ها و سیانوباکتری ها است. اختلال در ساعت زیست شناختی انسان می تواند زمینه ساز بیماری های بسیاری گردد.

عینک یاد شده همراه با یک برنامه هوشمند به نام MyCHRONOGY عرضه می گردد و کاربران می توانند برای کنترل شدت و زمانبندی عینک از آن استفاده نمایند. این عینک کاربردهای متنوعی دارد برای مثال افراد متناسب با شرایط شان که ممکن است کم خوابی، بهتر خوابیدن و بیرون آمدن از وضعیت پرواززدگی و ارتقا توان ورزشی باشد آن را تنظیم نموده و از آن استفاده نمایند. پرواززدگی یا جت لگ(Jet lag) یک وضعیت فیزیولوژیک است که از تغییرات ریتم شبانه روزی بدن اتفاق می افتد و ناشی از مسافرت های طولانی است که در آن تنظیم خواب فرد به علت اختلاف ساعت مبدأ با مقصد پرواز به هم می ریزد.

این عینک هوشمند 329 یورویی می تواند تمرکز و هوشیاری فرد را افزایش دهد و عملیات تنفس کاربران را نیز بهبود بخشد. افراد توسط این برنامه و عینک مذکور می توانند زمان خواب و غذا خوردن خود را نیز تنظیم نمایند که این کار باعث بهبود عملکرد آنها و همچنین بهبود وضعیت روحی آنها نیز می گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ساعت بدن خود را با عینک هوشمند تنظیم کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت بدن خود را با عینک هوشمند تنظیم کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید