سکونتگاه های قمری که خود را ترمیم می نمایند

به گزارش وبلاگ بروبچ، مهندسان دانشگاه پردو در نظر دارند تا به ابداع سکونتگاه های قمری بپردازند که بدون احتیاج به یاری انسان، ترمیم می شوند.

سکونتگاه های قمری که خود را ترمیم می نمایند

گروهی از مهندسان دانشگاه پردو (Purdue University)، در حال ابداع سکونتگاه های قمری هوشمندی هستند که می توانند به عنوان خانه روی سطح ماه در نظر گرفته شوند.

هدف نهایی این است که این ساختارها بتوانند خود را به صورت اتوماتیک با خطراتی مانند تاثیر شهاب سنگ ها یا فعالیت لرزه ای تطبیق دهند. این سکونتگاه ها، به ربات هایی مجهز خواهند بود که می توانند بدون احتیاج به انسان، هر آسیبی را ترمیم نمایند تا خطر سکونت روی ماه کاهش یابد.

مهندسان دانشگاه پردو، طراحی خود را با مجموعه ای از آزمایش های مجازی و واقعی ارزیابی می نمایند. شبیه سازی های آنها به سرعت در طیف گسترده ای از طراحی ها اجرا می گردد تا معین گردد که کدام یک از آنها در برابر خطرات گوناگون بهتر عمل می نماید.

شیرلی دایک (Shirley Dyke)، پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: ما تصمیم داریم تا نهایتا سکونتگاه هایی ابداع کنیم که می توانند در برابر تغییرات، آسیب و هر رخداد دیگری که طی ماموریت پیش می آید، مقاومت نمایند و با وجود این مسائل، انسجام و ایمنی داخلی آنها حفظ گردد.

دایک و گروهش در جست و جوی روش هایی هستند تا نه تنها احتیاج به دخالت انسان را در محافظت از سکونتگاه های قمری از بین ببرند، بلکه مطمئن شوند که این سکونتگاه های به محض خالی شدن، از بین نمی فرایند.

دایک ادامه داد: ما می توانیم با استفاده از قابلیت های هوشمند در طراحی، حسگرهایی را به کار ببریم تا به شناسایی آسیب ها، تاثیر آنها و بزرگی آنها بپردازند و در خصوص آن تصمیم بگیرند. سپس ربات ها به ترمیم و بازیابی سکونتگاه می پردازند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سکونتگاه های قمری که خود را ترمیم می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکونتگاه های قمری که خود را ترمیم می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید