شانس داران اسکار 2020 در شاخه مستند چه فیلم هایی هستند؟

به گزارش وبلاگ بروبچ، شاخه مستند آکادمی اسکار همیشه به شدت غیرقابل پیش بینی بوده، اما امسال شاید بتوان گفت: چه فیلم هایی شانس خوبی برای کسب جایزه بهترین مستند سال را دارند.

شانس داران اسکار 2020 در شاخه مستند چه فیلم هایی هستند؟

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ بروبچ به نقل از هالیوود ریپورتر، تا به حال اهدای هیچ جایزه خاصی پیش از اسکار نتوانسته است به خوبی پیش بینی کند که آیا انتخاب هایش همان انتخاب های اسکار خواهند بود یا خیر و آیا مستندی که از جشنواره ای جایزه می برد از مستند هایی خواهد بود که به جمع 15 فیلم برتر نهایی راه پیدا می کند؟ کدام ها در جمع پنج فیلم نهایی قرار می گیرند و کدام مستند به عنوان بهترین انتخاب می شود؟ اما وقتی تمام جوایز معتبر روی تعدادی فیلم اتفاق نظر دارند، معمولا یعنی آن فیلم ها شانس خوبی دارند.

چهارشنبه نامزد های دریافت سی وپنجمین جوایز IDA متعلق به انجمن مستند بین المللی معرفی شدند و چند هفته پیش هم پنل مستند های فستیوال فیلم ساوانا نامزد های خود را معرفی کرد. این در حالی است که نامزد های DOC NYC و جوایز مستند انتخاب منتقدان هم همگی در انتها سپتامبر معرفی شدند.

تمام این جوایز روی سه فیلم اتفاق نظر داشتند. این فیلم ها شامل پرتره ای از طبقه میانی آمریکا پس از دوره رکود با عنوان کارخانه آمریکایی که توسط اوباما ها برای نت فلیکس تهیه و توسط استیون بوگنار و جولیا رایخرت کارگردانی شده؛ فیلم آپولو 11 که به کارگردانی تاد داگلاس میلر فرود روی ماه را به تصویر می کشد و ملت تک فرزندی ساخته نانفو وانگ که یک مطالعه اجتماعی از چین است، می شوند؛ بنابراین به نظر می رسد که این سه فیلم نامزد های اصلی دریافت جایزه اسکار بهترین مستند امسال باشند.

در عین حال، سه عدد از جوایز نام برده شده این فیلم ها را هم تحسین کردند: بزرگ ترین فرم کوچک ساخته جان چستر برای نئون؛ غار ساخته فراس فیاد برای نشنال جئوگرافیک؛ هانی لند ساخته تامارا کوتوسکا و لیوبومیر استفانف برای نئون؛ پادشاه ساز ساخته لارن گرینفیلد برای شوتایم؛ خانه را پایین بریز ساخته ریچل لیرز برای نت فلیکس و دریای سایه ها ساخته ریچارد لادکانی برای نشنال جئوگرافیک.

2 گروه از جوایز نیز فیلم های دیه گو مارادونا ساخته آصف کاپادیا برای اچ بی او، لبه دموکراسی ساخته پترا کوستا برای نت فلیکس، برای ساما ساخته واد الکتیب و ادوارد واتس برای پی بی اس و ندیمه ساخته الکس هولمز برای سونی کلاسیکس را در میان نامزد های خود قرار دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شانس داران اسکار 2020 در شاخه مستند چه فیلم هایی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانس داران اسکار 2020 در شاخه مستند چه فیلم هایی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید