ماهانه 500 پرستار به کشور های دیگر مهاجرت می کنند، با حقوق بخور نمیر نمی توان مانع خروج کادر درمان شد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ بروبچ، رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران از مهاجرت ماهانه 500 پرستار به کشور های آمریکایی و اروپایی خبر داد.

ماهانه 500 پرستار به کشور های دیگر مهاجرت می کنند، با حقوق بخور نمیر نمی توان مانع خروج کادر درمان شد خبرنگاران

آرمین زارعیان رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران در گفتگو با وبلاگ بروبچ، از مهاجرت ماهانه 500 پرستار ایرانی به خارج از کشور خبر داد.

زارعیان شرح داد: اغلب پرستاران ایرانی به کشور های آمریکای شمالی مثل کانادا، و سوئد در اروپا و همچنین برخی از کشور های حوزه خلیج فارس مهاجرت می کنند.

وی تاکید کرد: پرستارانی که به کشور های فوق مهاجرت می کنند اغلب پرستار شرکت های خصوصی هستند و به دلیل عدم برخورداری از حق و حقوق کافی و منطقی در ازای کاری که انجام می دهند تصمیم به مهاجرت می گیرند و ایران را ترک می کنند.

چه کسانی مخالف استخدام پرستاران هستند؟

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران بیان کرد: علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرداخت به موقع حق و حقوق آن ها و تعیین تکلیف شرایط استخدامی شان برخی از مسئولان در وزارت بهداشت، دولت و مجلس شورای اسلامی علاقه ای به اجرایی شدن و تصویب قوانین مورد نیاز ندارند.

زارعیان تاکید کرد: سیر مهاجرت پرستاران به خارج از کشور کماکان ادامه دارد و بر اساس آخرین خبری که در دست دارم درخواست مهاجرت ماهانه 500 پرستار به خارج از کشور است که در سازمان نظام پرستاری به ثبت میرسد.

وی افزود: بخشی از پرستاران هم ابتدا خودشان کار های پذیرش دریافت در دیگر کشور ها را پیگیری می کنند و آمار این گونه موضوع خیلی تعیین نیست.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران شرح داد: رئیس جمهور، وزیر بهداشت و همچنین افرادی، چون الیاس نادران در مجلس شورای اسلامی به صراحت با دستور رهبر معظم انقلاب مخالفت کرده و کاری برای استخدام پرستاران انجام نمی دهند.

حقوق پرستاران با کارشان همخوانی ندارد!

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران شرح داد: برای جلوگیری از مهاجرت پرستاران، ما پیشنهاد استخدام 30 هزار پرستار به وزارت بهداشت را دادیم، اما مسئولان به دلایل مختلف با این پیشنهاد موافقت نکردند.

زارعیان تاکید کرد: دولت کاری برای استخدام پرستاران انجام نمی دهد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور هم هیچ اراده ای برای استخدام پرستاران ندارد و مسئولان مربوطه حتی به حرف رهبری هم گوش نمی دهند و. در نتیجه موضوع مهاجرت پرستاران قوت می گیرد.

وی یادآور شد:رهبر معظم انقلاب در روز پرستار به طور واضح بر استخدام پرستاران و تعیین تکلیف شرایط خدمت آن ها تاکید کردند، اما کسی حتی به حرف رهبری هم توجهی نکردند.

زارعیان افزود: پرستاران نمی آیند حقوق 5 هزار یورویی دیگر کشور ها را رها کنند و با حقوق بخور نمیر فعلی که به آن ها پرداخت می شود، نمیتوان مانع خروج پرستاران از کشور شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ماهانه 500 پرستار به کشور های دیگر مهاجرت می کنند، با حقوق بخور نمیر نمی توان مانع خروج کادر درمان شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهانه 500 پرستار به کشور های دیگر مهاجرت می کنند، با حقوق بخور نمیر نمی توان مانع خروج کادر درمان شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید