مجلس اگر قدرتمند بود مانع این شیوه سهمیه بندی بنزین از سوی دولت می شد

به گزارش وبلاگ بروبچ، عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اگر مجلس، قدرتمند و حافظ منافع مردم بود، اجازه نمی داد سهمیه بندی بنزین، به این وضع آشفته و نادرست اجرا گردد.

مجلس اگر قدرتمند بود مانع این شیوه سهمیه بندی بنزین از سوی دولت می شد

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ بروبچ، فرشاد مهدی پور عضور شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در مصاحبه با فارس با اشاره به تغییر و تحولات مجلس در تاریخ مجالس ایران گفت: مجالس در جمهوری اسلامی همواره تجربه تغییرات جدی را داشته است، در بعضی مجالس یک جریان سیاسی به یک جریان سیاسی دیگر منتقل شده، گاهی اوقات هم دچار تکانه های ائتلافی شده است .

وی با بیان اینکه مجلس دهم یکی از ضعیف ترین مجالس جمهوری اسلامی است گفت: متأسفانه مجلس فعلی کاملا ائتلافی است و هیچ قطب سیاسی در آن غلبه جدی ندارد، بعضی جریان ها در این مجلس بر اساس منافع مادی شکل گرفته و رشد نموده اند .

مهدی پور اضافه کرد: ایدئولوژی در بعضی جریانات سیاسی سابق در مجلس از بین رفته و بعضی از آنها به جای تمایلات حزبی و سیاسی خود به زد و بند و معامله روی آورده اند که نتیجه این اتفاقات تهی شدن مجلس از راس امور است .

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی همچنین با تاکید بر اینکه مردم، این تهی شدن مجلس از راس امور را به خوبی لمس می نمایند توضیح داد: مجلس، تنها واحد قانون گذاری در ایران است که می تواند دولت بر سر کار بیاورد و رئیس جمهور را برکنار کند و حتی بر تمام امور جمهوری اسلامی نظارت کند .

وی ادمه داد: با کمال تأسف مجلس فعلی در این دوره، بسیار ضعیف عمل نموده است، کمی دقت در عملکرد نمایندگان در موضوع تحقیق و تفحص ها نشان می هد بعضی منافع اقتصادی و تبانی بین فلان ائتلاف و فلان حزب وجود دارد که بعضی استیضاح ها و سوال و جواب ها منتفی گردد .

مهدی پور با تاکید بر اینکه این زد و بندها خطرناک است اعلام نمود: این مجلس ائتلافی و ضعیف باید به نفع مردم حتما تغییر کند و تدبیر درست در اولویت امور باشد .

وی با اشاره به اضافه کرد: ناکارآمدی های مجلس در تصمیم گیری های حوزه سیاست خارجی، ضعف در حوزه سیاست داخلی، نداشتن یک طرح واحد و سنجیده در حوزه اقتصاد، و نداشتن سازوکار مناسب در مورد شورای شهر که به مجلس واگذار شده باعث شده تا مجلسی بدون قدرت به نمایش گذاشته گردد .

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه فعالیت این مجلس را به نفع مردم و جمهوری اسلامی ندانست و ادامه داد: به طور طبیعی مجلس یازدهم 70 درصد تغییر خواهد داشت و نمایندگانی از این مجلس باقی می مانند که با ایده تغییر و تحول در مجلس همراه شوند .

مهدی پور لزوم برخورد با فساد را یکی از اولویت های کاری مجلس دانست و گفت: مجلس قدرت زیادی در حوزه نظارت دارد، در حال حاضر برخورد با فساد جزء مطالبات عمومی است اما مجلس نسبت به آن واکنش قابل دفاعی ندارد، مطالبه ای که قوه قضاییه تا کنون با آن برخورد نموده است که منجر به اقبال عمومی بالا و محبوبیت زیادی شده است .

وی اضافه کرد: مجلس از این قدرت استفاده نمی کند، حتی تاکنون نتوانسته نظارت بر خودش را اجرایی کند .

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اهمیت تغییر مجلس را در راستای قدرتمند کردن آن در حوزه نظارت بر همه عرصه ها دانست و گفت: در این راه، جوان سازی ایده ها و طرح ها و برنامه ها و حتی ساختارها می تواند بسیار یاری کند و این یک احتیاج اساسی در مجلس است .

مهدی پور با بیان اینکه کارآمد بودن مجلس احتیاجمند نوپا شدن و پویا شدن مجلس است ادامه داد: افرادی که تجربه و توانمندی حل مسئه دارند می توانند با ایده های نو و جوان وارد مجلس شوند که با نگاه ملی مسائل را حل نمایند و نگاه قومیتی به حداقل خودش برسانند .

وی در انتها اعلام نمود: جمهوری میراث انقلاب اسلامی است، بعضی وزرا در ایام استیضاح بارها گفتند که بعضی نمایندگان به دنبال دریافت منافع از ما هستند، پس این مجلس نمی تواند بر برنامه های دولت نظارت کند .

عضور شورای ائتلاف نیروی انقلاب اسلامی در انتها گفت: اگر مجلس، مجلسی قدرتمند حافظ منافع مردم باشد اجازه نمی دهد برنامه مهمی مانند سهمیه بندی بنزین، به این وضع آشفته و ناقص و نادرست اجرا گردد و این همه خسارت به کشور وارد کند و قطعاً این یکی از دلایل نارکارآمدی مجلس دهم است .

،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مجلس اگر قدرتمند بود مانع این شیوه سهمیه بندی بنزین از سوی دولت می شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس اگر قدرتمند بود مانع این شیوه سهمیه بندی بنزین از سوی دولت می شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید