مشاور ترامپ: آمریکا قصد حمله به چند موضع نظامی عراقی را دارد

به گزارش وبلاگ بروبچ، مشاور رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه مدعی شد که آمریکا قصد دارد علیه چند موضع نظامی در عراق عملیاتی هوایی انجام دهد اما نه در مقطع کنونی.

مشاور ترامپ: آمریکا قصد حمله به چند موضع نظامی عراقی را دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بروبچ، گابریل صوما مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه، امروز (پنجشنبه)، در گفت و گو با خبرگزاری المعلومه مدعی شد که آمریکا قصد دارد یک عملیات هوایی علیه چند پایگاه نظامی در عراق انجام دهد اما نه در مقطع کنونی.

در همین ارتباط، مشاور رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه مدعی شد: کاخ سفید با فرماندهان نظامی در خصوص اجرای یک عملیات هوایی علیه مواضعی نظامی که بقای نیروهای آمریکایی را در عراق تهدید می کند، بحث کرده است.

صوما خاطر نشان کرد که این عملیات به علت درگیری آمریکا با شیوع ویروس کرونا و اوضاع بهداشتی و سیاسی بد کشور عراق اکنون انجام نخواهد شد.

ائتلاف آمریکایی در عراق ظرف یکی دو هفته اخیر از برخی پایگاه هایش در عراق عقب نشینی کرده است و برخی منابع عراقی می گویند بیم آمریکا از ادامه حملات مقاومت به این پایگاه ها دلیل آن بوده است.

رسانه های عراقی می گویند همه نیروهای آمریکایی که تا به امروز از پایگاه هایشان عقب نشینی کرده اند و همچنین آنهایی که طی هفته های آینده عقب نشینی خواهند کرد به سمت پایگاه های حریر در شرق اربیل و عین الأسد در غرب الرمادی رفتند.

مشاور ترامپ همچنین در ارتباط با سامانه پاتریوت گفت: سامانه موشکی پاتریوت به پایگاه های عراقی رسیده است تا از نیروهای آمریکا در برابر حمله موشکی دفاع کند. وی همچنین اشاره کرد: سامانه طی روزهای نزدیک آینده فعال خواهد شد.

گابریل صوما در ادامه گفت: سامانه پاتریوت در راستای محافظت از نیروهای آمریکایی حاضر در عراق ارسال شده است.

در همین ارتباط، یک پایگاه خبری مربوط به داده های نظامی امروز از نامه محرمانه نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق به وزیر دفاع آمریکا و هشدار درباره پیامدهای استقرار پاتریوت در عراق و درخواست برای به تعویق انداختن آن خبر داد (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "مشاور ترامپ: آمریکا قصد حمله به چند موضع نظامی عراقی را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور ترامپ: آمریکا قصد حمله به چند موضع نظامی عراقی را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید