معرفی نامزدهای نهایی جایزه تی. اس. الیوت

به گزارش وبلاگ بروبچ، فهرست 10 شاعر راه یافته به مرحله نهایی جایزه ادبی تی. اس. الیوت سال 2019 اعلام شد.

معرفی نامزدهای نهایی جایزه تی. اس. الیوت

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، در بین فهرست شاعرهایی که برای کسب جایزه 25 هزار پوندی تی. اس. الیوت به رقابت می پردازند، می توان به نام جی برنارد ـ برنده پیشین جایزه تد هیوز ـ اشاره نمود.

جان برنساید ـ رئیس هیات داوران این دوره از جایزه ادبی تی. اس. الیوت ـ اعلام کرد: تمامی نامزدهای راه یافته به فهرست نهایی این جایزه از برترین و بی باک ترین شعرای حال حاضر هستند.

فهرست کامل نامزدهای نهای جایزه تی. اس. الیوت 2019 به توضیح زیر است:

آنتونی آناکساگورو برای پس از رسومات

فیونا بنسن برای سرگیجه و روح

پائول فارلی برای مرداب

جی برنارد برای موج خروشان

ایلیا کامینسکی برای جمهوری ناشنوا

شارون اولدز برای آریاس

ویدیان راوینتیران برای یک میلیون گلبرگ

دریان ریز جونز برای اراتو

راجر رابینسون برای یک بهشت قابل حمل

کارن سولی برای غار

سال گذشته هانا سولیوان شاعر بریتانیایی، جایزه تی. اس. الیوت را برای اولین مجموعه شعرش به نام سه شعر کسب کرد. برنده سال جاری این جایزه در جریان یک مراسم در سیزدهم ژانویه 2020 اعلام خواهد شد.

جایزه تی .اس. الیوت از سال 1993 برای بزرگداشت نام توماس استرنز الیوت شاعر، نمایش نامه نویس و منتقد ادبی برنده نوبل ادبیات نام گذاری شده است. او در سال 1888 در ایالت میسوری آمریکا به جهان آمد و در مجموع، هفت نمایش نامه، 17 اثر غیرداستانی و 10 کتاب شعر نوشت. الیوت از کسانی چون هومر، دانته، شکسپیر و جوزف کنراد الهام گرفت و خود الهام بخش نویسندگان دیگری شد.

تی.اس. الیوت در دوران زندگی، جایزه های متعددی دریافت کرد که به نوبل ادبیات، نشان لیاقت از پادشاه جورج ششم در سال 1948، نشان افتخار دولت فرانسه در سال 1951، جایزه گوته در سال 1955، مدال دانته در سال 1959، نشان شوالیه ادبیات و هنر فرانسه در سال 1960 و نشان آزادی ریاست جمهوری در سال 1964 می توان اشاره نمود.

منبع: همشهری آنلاین

به "معرفی نامزدهای نهایی جایزه تی. اس. الیوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی نامزدهای نهایی جایزه تی. اس. الیوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید