میراسماعیلی: در صورت عدم پیروزی در CAS همه دَرها به روی ما بسته نیست، بریمانلو برای حضور در اردوی کوراش با من صحبت کرد

به گزارش وبلاگ بروبچ، رئیس فدراسیون جودو گفت: ارتباط نزدیکی میان من و ویزر برقرار شده است و در صورت عدم پیروزی در CAS نیز همه دَرها به روی ما بسته نیست.

میراسماعیلی: در صورت عدم پیروزی در CAS همه دَرها به روی ما بسته نیست، بریمانلو برای حضور در اردوی کوراش با من صحبت کرد

آرش میراسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ بروبچ، در خصوص شرایط پرونده جودو ایران در دادگاه حکمیت ورزش گفت: 26 شهریورماه در جلسه 9 ساعت دادگاه شرکت کردیم و دادگاه یک ماه فرصت داد تا فدراسیون ایران و فدراسیون دنیای به توافق برسند. در این مدت ایمیل هایی میان ما و آنها رد و بدل شد و در نهایت با تصمیم من و ویزر قرار شد به رای دادگاه اکتفا کنیم و به توافق اجمالی نرسیدیم. بعد از یک ماه منتظر رای دادگاه بودیم که ایمیلی از معاون دادگاه حکمیت ورزش دریافت کردیم که اعلام نموده بود، با توجه به اینکه پرونده حساس است احتیاج به آنالیز بیشتر پرونده تا بهمن ماه دارد.

وی توضیح داد: تحلیل تیم حقوقی ما این است که دفاعیات ما خوب و طرف مقابل نیز مستندات کافی در اختیار نداشته است و همین موضوع قدرت تصمیم گیری را برای تیم داوری سخت نموده است و این می تواند یک اتفاق خوب باشد. همین که پرونده احتیاج به آنالیز بیشتر دارد نشان می دهد ما خوب دفاع کردیم. این در حالی است که همه ما را از پیش بازنده می دانستند، اما تیم حقوقی خوبی داشتیم و حقایقی را در دادگاه بیان کردیم که بی خود این پرونده جنبه سیاسی به خود گرفته بود و ما اعتقاد داشتیم باید از جنبه ورزشی به آن نگاه گردد. اگر منصفانه بخواهیم نگاه کنیم ما به رای خوش بین هستیم.

رئیس فدراسیون جودو در خصوص حضور محمد محمدی بریمانلو در لیست دعوت شدگان به اردوی تیم کوراش بیان کرد: بریمانلو ارتباط بسیار نزدیکی با من دارد و محمد واقعاً عاقلانه در این موضوع تصمیم می گیرد و به من نیز به تصمیم او احترام می گذارم. بریمانلو قهرمان بزرگی است و خوب نیز تمرین می نماید. او می داند کاملاً مورد حمایت فدراسیون واقع شده است و در خصوص حضور در اردوی کوراش نیز نیت او تمرین با حریف تمرینی است و در این خصوص با من صحبت کرد.

میراسماعیلی اعلام نمود: هیچ دشمنی با هیچ رشته خاص نداریم، اما در سالیان گذشته رشته های مختلفی از پتانسیل جودو ارتزاق می کردند و نیت ما ماندن جودویی ها در این رشته است. اگر مسئول، داور، مربی و ورزشکاری بخواهد در رشته دیگر فعالیت کند، باید از فدراسیون و هیئت خود کسب اجازه کند تا در خصوص او تصمیم گیری گردد. در موضوع حضور بریمانلو در اردوی کوراش نیز قرار شد او برای حفظ آمادگی با بچه های کوراش تمرین انجام بدهد، اما اولویت او جودو است.

وی اضافه کرد: امیدوارم پرونده جودو ختم به خیر گردد و بعد از 10 بهمن اتفاق خوبی بیفتد تا فرصت مناسبی برای کسب سهمیه بریمانلو فراهم گردد. در صورت این اتفاق با رایزنی امکان حضور او در مسابقات برای کسب سهمیه وجود خواهد داشت و هنوز مسابقات خوبی باقی است. دوستان در رشته های دیگر که از جودو ارتزاق می نمایند و هم خانواده جودو هستند، بدانند ما هیچگونه دشمنی و سنگ اندازی برای آنها نداریم، اما خشنود می شویم آنها استقلال پیدا نمایند و بتوانند ورزشکار تربیت نمایند.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به اینکه در حضور جودوکاران در رشته های دیگر سلسه مراتب رعایت نشده است، گفت: سال های سال ورزشکاران ساختیم و هزینه آن شده است و نیت ما این است هر رشته ای استعدادیابی داشته باشد و روی پای خود بایستد. منظور من کوراش نیست و در بازی های آسیایی دوره گذشته تمام پتانسیل چند رشته از جودو بود. این اتفاق برای ما جودویی ها خوب است، اما برای آن رشته ها یک دوگانگی ایجاد می نماید. خیلی از بچه های جوجیتسو، سامبو و کوراش در بازی های آسیایی جودوکار بودند.

میراسماعیلی تاکید نمود: نیت ما و مجمع فدراسیون جودو این است که تمرکز جودوکاران روی جودو باشد و این به خاطر این است که ورزشکاران دوم و سوم هر وزن ما احساس نکند اگر جودو نشد می تواند در کوراش یا جوجیتسو و سامبو حضور داشته باشد. این موضوع کوشش، انگیزه و رقابت آنها را کمتر می نماید. کوشش ما حضور جودوکاران در جودو است، اما اگر ورزشکاری بخواهد از جودو برود هیچگونه منعی ایجاد نخواهیم کرد، اما دیگر نمی تواند به جودو بازگردد.

وی در سرانجام گفت: به همه خانواده جودو نیز می گویم ارتباط نزدیکی میان من و رئیس فدراسیون دنیای جودو ایجاد شده است و رای دادگاه هر چیزی باشد باید با فدراسیون دنیای مذاکره کنیم. در صورت عدم پیروزی در دادگاه نیز همه دَرها به روی ما بسته نیست و ویزر به فکر جودو ایران است و اینگونه نیست که این رای تمام جودو ایران را تحت الشعاع قرار بدهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ بروبچ بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "میراسماعیلی: در صورت عدم پیروزی در CAS همه دَرها به روی ما بسته نیست، بریمانلو برای حضور در اردوی کوراش با من صحبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراسماعیلی: در صورت عدم پیروزی در CAS همه دَرها به روی ما بسته نیست، بریمانلو برای حضور در اردوی کوراش با من صحبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید