نجات نوزاد 5 ماهه پس از سقوط پراید در پارکینگ

به گزارش وبلاگ بروبچ، خودروی سواری پراید حین حرکت در پارکینگ مجتمع مسکونی به علت نبود حفاظ مناسب از طبقه همکف به رمپ پارکینگ طبقه منفی یک مجتمع سقوط کرد و آتش نشانان سه سرنشین محبوس شده خودرو شامل پدر و مادر و نوزاد 5 ماهه را نجات دادند.

نجات نوزاد 5 ماهه پس از سقوط پراید در پارکینگ

به گزارش گروه حوادث وبلاگ بروبچ از باشگاه وبلاگ بروبچ پویا؛ ساعت 7:19 صبح امروز شهروندان در تماس تلفنی با سامانه 125 از سقوط یک دستگاه خودرو سواری داخل یک مجتمع مسکونی واقع در خیابان شریعتی، خیابان مهران، خیابان چراغی خبر دادند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بلافاصله پس از دریافت اطلاعات، آتش نشانان ایستگاه 96 و گروه امداد و نجات 6 را راهی محل حادثه کرد.

اکبر فرمانی؛ افسر آماده منطقه هفت عملیات سازمان آتش نشانی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: یک دستگاه خودروی سواری پراید حین حرکت در پارکینگ یک مجتمع مسکونی به علت نبود حفاظ مناسب از طبقه همکف به رمپ پارکینگ طبقه منفی یک مجتمع سقوط کرد و بر روی سقف واژگون شد.

وی ادامه داد: به هنگام وقوع این حادثه سه سرنشین شامل زن و شوهر 33 و 36 ساله و یک نوزاد پنج ماهه داخل خودرو بودند که در پی سقوط خودرو هرسه نفر داخل اتاقک آن گرفتار شده و قادر به خروج از خودرو نبودند.

این افسر آماده آتش نشانی توضیح داد: سرنشینان این خودرو پیش از رسیدن آتش نشانان با یاری ساکنان مجتمع مسکونی از خودرو خارج شده و به محل امنی انتقال داده شدند.

فرمانی اضافه کرد: آتش نشانان با رعایت موارد ایمنی، جریان برق خودرو را قطع نموده و با استفاده از ابزار مخصوص، این وسیله نقلیه را به حالت اولیه بازگرداندند.

وی گفت: در جریان این حادثه، سرنشین زن از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی جدی شد که بلافاصله توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت.

افسرآماده منطقه هفت عملیات آتش نشانی با اشاره به مساعد بودن حال دو سرنشین دیگر، بیان نمود: آتش نشانان پس از تحویل تنها مصدوم این حادثه به عوامل اورژانس، با استفاده از نوار هشداردهنده اقدام به ایمن سازی محل حادثه کردند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ کارشناسان آتش نشانی در این رابطه توصیه می نمایند که ساکنان مجتمعهای مسکونی برای ایمنی بیشتر پارکینگهای طبقاتی از حفاظ مناسب و محکم استفاده نموده و همچنین برای معین کردن راستا ورود و خروج از علایم هدایت شبرنگ دار استفاده نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "نجات نوزاد 5 ماهه پس از سقوط پراید در پارکینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات نوزاد 5 ماهه پس از سقوط پراید در پارکینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید