همه در مقابل کرونا آسیب پذیرند ، میزان مرگ و میر در جوانان

به گزارش وبلاگ بروبچ، متخصص بیماری های عفونی گفت: عوارض کرونا عمدتاً به هر نقطه ای از بدن ممکن است عارضه ایجاد کند اما ریه بیشترین نقطه ای است که می تواند فرد را درگیر کند.

همه در مقابل کرونا آسیب پذیرند ، میزان مرگ و میر در جوانان

به گزارش وبلاگ بروبچ از مهر، مسعود مردانی، با بیان اینکه همه افراد از کودک گرفته تا افراد پیر در مقابله با کووید 19 آسیب پذیر هستند، افزود: هر شخصی که آنتی بادی کرونا نداشته باشد اگر در معرض کرونا قرار گیرد این ویروس به وی منتقل می شود.

وی ادامه داد: اما بچه های زیر 10 سال اگر به کرونا هم مبتلا شوند با مرگ و میر و شدت علائم کمتری روبه رو می شوند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: در افراد بالای 80 سال میزان مرگ و میر 12 درصد است اما در افراد جوان میزان مرگ و میر 2 درصد است به همین منظور در افراد مسن بیشتر شاهد مرگ و میر هستیم.

مردانی با بیان اینکه میزان مرگ و میر در بچه ها از 2 درصد هم کمتر است، شرح داد: احتمال مبتلا شدن بچه ها به ویروس کووید 19 وجود دارد اما احتمال مرگ و میر در این افراد بسیار پایین است.

متخصص بیماری های عفونی در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه مبتلایان به کرونا تا چه زمانی ناقل محسوب می شوند، تاکید کرد: این افراد از زمان شروع علائم بیماری تا حداقل 2 تا 3 هفته ممکن است ویروس را از طریق دستگاه تنفس فوقانی تراوش کنند، این مدت دوره بیماری است اما بعد از 2 هفته بیماری فرد شروع به پایین آمدن می کند و بعد 3 هفته کامل از بین می رود.

وی با بیان اینکه داروی قطعی و خاصی برای از بین رفتن ویروس کووید 19 وجود ندارد، گفت: در حال حاضر داروهای متعددی استفاده شده که به میزان درصد کوچکی در درمان مؤثر بوده اند.امیدوارم تحقیقات بشر در این زمینه بیشتر شود تا بتوانیم شاهد کشف داروی قطعی این ویروس برای جهان باشیم.

مردانی با اشاره به عوارض و علائم بیمار مبتلا به کرونا گفت: عوارض کرونا عمدتاً به هر نقطه ای از بدن ممکن است عارضه ایجاد کند اما ریه بیشترین نقطه ای است که می تواند فرد را درگیر کند.

متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: افرادی که عارضه بیماری های مزمن انسدادی ریه، فیبروز ریه و یا سرطان ریه دارند ممکن است بعد از مبتلا شدن به کرونا عوارضی در ریه آنها اتفاق بیافتد به همین دلیل این افراد حتماً باید بعد از بهبودی سی تی اسکن بگیرند و زیر نظر پزشک متخصص باشند تا دچار عارضه کرونا در منزل نشوند.

منبع: جام جم آنلاین

به "همه در مقابل کرونا آسیب پذیرند ، میزان مرگ و میر در جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه در مقابل کرونا آسیب پذیرند ، میزان مرگ و میر در جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید