واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم، دوست نداریم در حیطه وظایف دولت دخالت شود

به گزارش وبلاگ بروبچ، رئیس دفتر رییس جمهور با اشاره به شروع کار مجلس یازدهم در روزهای آینده و ضرورت تعامل و همکاری همه قوای کشور در شر ایط خاص کشور گفت: همانطور که ریاست محترم جمهور بارها گفته اند دولت همواره بر همکاری و تعامل با دیگر قوا و از جمله مجلس اهتمام داشته و در شرایط کنونی کشور این همکاری اهمیتی ویژه خواهد داشت.

واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم، دوست نداریم در حیطه وظایف دولت دخالت شود

به گزارش وبلاگ بروبچ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی با رد برخی برآورد های رسانه ای در خصوص دخالت دولت در انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم، گفت: دولت انتخاب روسای کمیسیون ها، هیات رئیسه و رئیس مجلس را مسئله داخلی قوه مقننه می داند و از این رو نه در گذشته در این زمینه دخالی داشته و نه در آینده خواهد داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت همیشه براساس اصل تفکیک قوا فعالیت کرده ، گفت: همانطوری که به هیچ عنوان دوست نداریم، شاهد دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در حیطه مسائل اجرایی و وظایف دولت باشیم، خودمان هم چنین شانیتی برای دولت قائل نیستیم که در امور داخلی مرتبط با مجلس شورای اسلامی یا قوای دیگر دخالت کنیم.

واعظی افزود: در چارچوب قانون اساسی، مصالح کشور و هم افزایی قائل به همکاری و تعامل حداکثری با مجلس شورای اسلامی برای رفع مسائل مردم و شتاب بخشی به توسعه کشور هستیم و اینگونه ادعاهای بی اساس و غیرواقعی در خصوص ایفای نقش دولت در معادلات داخلی قوه مقننه را جفا به هر دو قوه می دانیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت به تصمیم کنندگان در انتخاب روسای کمیسیون ها، هیات رئیسه و رئیس مجلس احترام می گذارد، گفت: حاصل انتخاب کنندگان محترم هر چه باشد، مثل گذشته در چارچوب قانون با حسن نیت با نهاد قانونگذاری برای حل مسائل کشور و تمشیت امور همکاری خواهیم کرد.

واعظی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص تحریم وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی از سوی آمریکا گفت: در روزهایی که کارایی تحریم های آمریکا بیش از همیشه زیر سوال رفته و این اعتبار تصمیمات و سیاست های هیات حاکمه این کشور را به مخاطره انداخته است، تصور ما این است که اقدام به تحریم وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی صرفا کارکرد تبلیغاتی دارد و هیچ تاثیر و پیامد واقعی نخواهد داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور وظایف و مسئولیتهای وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی را اموری کاملا روشن دانست و اذعان داشت: بر همگان مکشوف است که تحریم در این امور اساسا معنا ندارد، لذا به نظر می رسد مقامات آمریکایی صرفا بُعد روانی و رسانه ای موضوع را دنبال می کنند و دنبال سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی تحریم های قبلی خودشان هستند.

واعظی با انتقاد از رویکرد منافقانه دولت آمریکا افزود: البته برای افکار عمومی جهان نباید پنهان بماند که آمریکایی ها در ادامه تحریم های غیرانسانی خود، این بار هم تحریم های جدیدشان را علیه مقامات و دستگاههایی اعلام کرده اند که نقش محوری در مبارزه با کرونا در ایران داشته اند و دارند.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: وزیر کشور رئیس کمیته انتظامی امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و یکی از اضلاع مهم تصمیم سازی و در این حوزه بوده، فرمانده محترم و پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی نیز در هفته های گذشته که بحث فاصله گذاری اجتماعی در کشور مطرح بوده، وظایف و مسئولیت های بسیار مهمی را عهده دار بوده اند.

واعظی در سرانجام گفت: این تحریم ها اگرچه هیچ تاثیر و کارکردی در جهانی واقعیت ندارد اما می تواند به عنوان نشانه دیگری از پوچی و بی اعتباری گفتار و کردار مقامات آمریکا -که چندبار به دروغ مدعی کمک به مردم ایران در مبارزه با کرونا شده اند- از سوی مردم و افکار عمومی جهان مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم، دوست نداریم در حیطه وظایف دولت دخالت شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم، دوست نداریم در حیطه وظایف دولت دخالت شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید