پاسخ مبهم پامپئو به سوالی درباره کاهش تحریم های ایران

به گزارش وبلاگ بروبچ، وزیر خارجه آمریکا بعد از روبرو شدن با سوالی درباره احتمال کاهش تحریم های ایران به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا، به آن پاسخی مبهم داد.

پاسخ مبهم پامپئو به سوالی درباره کاهش تحریم های ایران

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بروبچ، علی رغم نقدها شدید مسئولان جمهوری اسلامی ایران و درخواست های متعدد جهانی برای کاهش تحریم های ایران به دلیل شیوع ویروس کووید19، مقامات آمریکایی باز هم بر تداوم تحریم های یک جانبه اصرار می ورزند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مایک پامئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه در حال سخنرانی در کنفرانس مطبوعاتی بود که یک خبرنگار از وی درباره احتمال کاهش تحریم های ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا سوال کرد.

پامپئو بدون ارائه پاسخ صریح و شفاف به این سوال، به صورت مبهم گفت: ما به طور مداوم در حال ارزیابی تمام سیاست های خود هستیم، پس پاسخ اینکه آیا اصلا در آن تجدید نظر می کنیم، البته است.

وی همچنین در حالی ادعا کرد که تحریم های ایران، مواد دارویی و انسانی را شامل نمی شود که که پزشکان و مسئولان جمهوری اسلامی بارها تأکید کرده اند که تحریم های آمریکا مانع از رسیدن دارو و تجهیزات پزشکی به ایران می شود. در تأیید این مسئله نیز، مارا کارلین، مقام سابق وزارت دفاع آمریکا شرح داد که به رغم تاکید وزیر خارجه آمریکا مبنی بر معافیت کالاهای بشردوستانه از تحریم های این کشور علیه ایران، بسکمک از کشورها از کمک کردن به ایران بیم دارند.

روزنامه واشنگتن پست نیز چندی پیش نوشته بود: با اینکه دولت ترامپ می گوید که به مردم ایران پیشنهاد کمک داده و می خواهد ارسال دارو به ایران را تسهیل کند اما این پیشنهاد شرایط بسیار زیادی دارد و واردکنندگان می گویند که برای پیدا کردن بانک هایی که راضی به حرکت در فرایند پیچیده تامین مالی آنها باشند، مشکل بزرگی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاسخ مبهم پامپئو به سوالی درباره کاهش تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ مبهم پامپئو به سوالی درباره کاهش تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید