انتها رسمی دوره ملی برای دژاگه و شجاعی

به گزارش وبلاگ بروبچ، فهرست تیم ملی ایران برای ملاقات با سوریه در حالی اعلام شد که در آن خبری از نام دو کاپیتان سابق تیم ملی یعنی مسعود شجاعی و اشکان دژاگه نیست. این دو که در سه فصل اخیر بازیکن تیم تراکتور بوده اند، در حالی غایب این اردوی تیم اسکوچیچ خواهند بود که خودشان انصراف از حضور در تیم ملی را اعلام نکرده اند، اما به نظر می رسد که کادرفنی تیم ملی علاقه چندانی به دعوت از این دو ستاره ندارد.

انتها رسمی دوره ملی برای دژاگه و شجاعی

دژاگه و شجاعی در اردوی قبلی تیم ملی که برای بازی با بوسنی بود هم در فهرست حضور نداشتند که این موضوع موجب طرح سوال از سوی وحید هاشمیان دستیار ایرانی دراگان اسکوچیچ شد و او بدون اشاره به نام این دو ستاره، از پوست اندازی تیم ایران صحبت کرد تا فارغ از کیفیت فنی دو ستاره تیم تراکتور، سن و سال آن ها را دلیل اصلی عدم دعوتشان دانست.

نکته جالب این که اشکان و مسعود در لیگ بیستم عملکرد قابل قبولی داشتند و شاید باوجود تمام این اتفاقات، بسیاری تصور می کردند اسکوچیچ برای بهره گیری از تجربه بالا، آن ها را در لیست خود قرار دهد، اما سرمربی تیم ملی ترجیح داده که به مهره های جوان تر اعتماد کند؛ خصوصا این که در خط میانی، ترافیک عجیبی وجود دارد و حتی بدون دژاگه و شجاعی نیز بیرون مانده ها پرتعداد هستند.

اشکان دژاگه که از مقدماتی جام جهانی 2014 به فهرست تیم ملی اضافه شد، 59 بازی ملی انجام داده و 11 گل نیز زده است. او در دو جام جهانی برای ایران بازی کرد و حالا در 34 سالگی به نظر می رسد که شانسی برای بازگشت به تیم ملی نداشته باشد.

شجاعی، اما از 2004 و توسط برانکو ایوانکوویچ به تیم ملی اضافه شد و در دوره های مختلف با راهنمایی این سرمربی کراوات، امیر قلعه نویی، علی دایی، افشین قطبی، کارلوس کی روش و مارک ویلموتس در لیست تیم ایران نهاده شد و 87 بازی ملی نیز انجام داد و انتظار می رفت که به فهرست 100 تایی ها نیز برسد، اما حالا بعید است که تعداد بازی های ملی اش سه رقمی شوند.

عدم دعوت از آن ها، از یک نگاه دیگر، برای باشگاه تراکتور هم ناامیدکننده خواهد بود. تی تی ها در این چند سال سه کاپیتان ملی پوش را در اختیار داشتند که وزنه سنگینی به حساب می آمدند، اما حالا یکی به سپاهان رفته و دو بازیکن دیگر هم رسماً کنار گذاشته شده اند.

ورزش سه

منبع: فرارو

به "انتها رسمی دوره ملی برای دژاگه و شجاعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها رسمی دوره ملی برای دژاگه و شجاعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید