پیش بینی ادامه کاهش قیمت مسکن در پاییز و زمستان 98، عقبایی: قیمت مسکن هنوز به کف نرسیده

به گزارش وبلاگ بروبچ، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک از تداوم کاهش قیمت مسکن در پاییز و زمستان 98 اطلاع داد و گفت: قیمت ها در بازار مسکن هنوز به کف نرسیده است.

پیش بینی ادامه کاهش قیمت مسکن در پاییز و زمستان 98، عقبایی: قیمت مسکن هنوز به کف نرسیده

به گزارش گروه مالی وبلاگ بروبچ، حسام عقبایی، درباره وضعیت بازار مسکن طی دو ماه پاییز و زمستان سال جاری اظهار کرد: در ماه های باقیمانده از پاییز و سه ماه زمستان نیز همچنان شاهد رکود عمیفی بر بازار و قیمت مسکن خواهیم بود و روند تبدیل رکود تورمی به غیرتورمی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که معاملات مسکن نیز در مدت یاد شده کم و کاهشی خواهد بود، اضافه نمود: در خوشبینانه ترین حالت ممکن معاملات بازار مسکن در سطح فعلی باقی خواهد ماند.

وی تاکید نمود: بازار مسکن همچنان ظرفیت کاهش قیمت مسکن را دارد و این گونه نیست که بگوییم قیمت مسکن به کف رسیده است.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با یادآوری افزایش بیش از 100 درصدی قیمت مسکن در سال 97 و چند ماه ابتدایی سال جاری، توضیح داد: تورم کشور در بدبینانه ترین حالت ممکن 40 تا 45 درصد بوده، اما تورم بازار مسکن سه برابر این رقم بود. از این رو پیش بینی می کنیم طی ماه های پیش رو قیمت مسکن به نرخ واقعی خود نزدیک تر می گردد.

عقبایی پیش تر نیز بیان این که قیمت واحد های متراژ بالا حدود 40 درصد در شهر های بزرگ کاهش یافته است، اضافه نمود: پیش بینی ما این بود که روند کاهش قیمت مسکن از نیمه دوم سال آغاز گردد، اما از اوایل شهریور سال جاری کاهش نرخ ها در بازار مسکن آغاز شد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان نمود: در واحد های مسکونی جنوب تهران شاهد کاهش حداقل 30 درصد قیمت مسکن بوده ایم؛ به عنوان مثال قیمت واحدی که تا پیش از تیرماه 750 میلیون تومان معامله می شد الان به حدود 500 میلیون تومان کاهش پیدا نموده است.

وی با تاکید بر این که روند نزولی قیمت مسکن به این مفهوم نیست که به نرخ واقعی مسکن رسیده ایم، گفت: در حال حاضر قیمت مسکن در حال نزدیک شدن به قیمت های واقعی است و انتظار کاهش بیشتر نیز را در این بخش داریم.

منبع: تسنیم

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیش بینی ادامه کاهش قیمت مسکن در پاییز و زمستان 98، عقبایی: قیمت مسکن هنوز به کف نرسیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی ادامه کاهش قیمت مسکن در پاییز و زمستان 98، عقبایی: قیمت مسکن هنوز به کف نرسیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید