گوشی آفتاب پرست ویوو فراوری می گردد

به گزارش وبلاگ بروبچ، آیا تا به حال به یک آفتاب پرست نگاه نموده اید؟ آفتاب پرست در شرایط مختلف تغییر رنگ می دهد. اکنون شرکت چینی اوپو نیز به فکر طراحی گوشی جدیدی است که قابی مانند آفتاب پرست دارد.

گوشی آفتاب پرست ویوو فراوری می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت ویوو در حال کار روی نمونه اولیه تلفن هوشمندی است که می تواند با استفاده از شیشه الکتروکرومیک تغییر رنگ دهد. این همان ماده ویژه ای است که وان پلاس اخیراً برای مخفی کردن دوربین گوشی های هوشمند خود استفاده نموده است.

اما در حالی که وان پلاس فقط ماژول دوربین را در این شیشه فانتزی پوشانده بود، ویوو تمام صفحه پشتی را به این شکل طراحی نموده است. شیشه الکتروکرومیک شامل چندین لایه ساخته شده از تنگستن و سایر مواد عجیب و غریب است. این لایه ها به تغییرات جریان الکتریکی واکنش نشان می دهند و شفافیت شیشه یا حتی رنگ آن را تغییر می دهند.

ما به طور معمول این مورد را در پنجره ها و نورگیر ها می بینیم، جایی که تنظیم میزان شفافیت آن باعث محدود شدن میزان نور خورشید می گردد، در اینجا نیز شاهد تغییرات رنگ از نقره ای به سایه های مختلف بنفش هستیم.

این تغییر رنگ تلفن کاملا منحصر به فرد است و به نظر می رسد این موضوع کاربران را از خرید قاب تقریبا منصرف می نماید. اگر ویوو می توانست به نوعی این واکنش را در برابر دمای بدن کاربر ایجاد کند، نتیجه می توانست بسیار جذاب تر نیز باشد.

با این وجود هنوز معین نیست که چه زمانی شاهد ورود گوشی مذکور به بازار خواهیم شد. یکی از مسائل مهم، قیمت گوشی است است. محتمل است فراوری چنین گوشی با قیمت بالایی همراه باشد.

منبع: انتخاب

به "گوشی آفتاب پرست ویوو فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی آفتاب پرست ویوو فراوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید