یادداشت هالیوود ریپورتر درباره بوتاکس

به گزارش وبلاگ بروبچ، یکی از منتقدان هالیوود ریپورتر درباره فیلم بوتاکس نوشته است قصه فیلم در فضایی خاکستری مابین کمدی غیرمحتمل و تراژدی غیرممکن روایت می شود.

یادداشت هالیوود ریپورتر درباره بوتاکس

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ بروبچ به نقل از روابط عمومی پروژه، دبورا یانگ یکی از منتقدان هالیوود ریپورتر که فیلم بوتاکس به کارگردانی کاوه مظاهری را در جشنواره فیلم شانگ های دیده است، در یادداشتی با نام سفری جادویی در یک خانواده یخ زده درباره بوتاکس نوشته است:

این فیلم قصه 2 خواهر است که می خواهند در خانه شان، بدون حضور برادر بزرگترشان، قارچ های روانگردان پرورش دهند. قصه فیلم در فضایی خاکستری مابین کمدی غیرمحتمل و تراژدی غیرممکن روایت می شود. بوتاکس فیلم سختی است. لحن بی نظیر فیلم باعث مقایسه آن با فیلم برادران کوئن می شود، اما به خنده داری آن فیلم نیست. هنوز هم انتخاب مضمون زنان ایرانی که بدون مردان می خواهند رشد کنند شجاعت می طلبد، اما در این فیلم چیز تازه تر انتخاب یک زن اوتیستیک با بازی فوق العاده سوسن پرور به نام شخصیت اصلی قصه است.

هالیوود ریپورتر در ادامه از فیلمنامه پیچیده و شوخ طبعانه کاوه مظاهری و سپینود ناجیان، ترکیب فیلمبرداری خیره کننده حامد حسینی سنگری و طراحی صحنه عادله چراغی برای رسیدن به دنیایی رویایی و شبح گونه و بازی بازیگران تعریف می کند.

بوتاکس چندی پیش برنده سیمرغ زرین جشنواره جهانی فجر برای بهترین فیلم اول شد. این فیلم برنده جوایز بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه از جشنواره تورین و منتخب جشنواره های لوکزامبورگ و شانگ های هم بوده است.

سوسن پرور، مهدخت مولایی، سروش سعیدی، محسن کیانی و مرتضی خانجانی بازیگران اصلی این فیلم هستند و همچنین کاوه مظاهری و سروش سعیدی تهیه کنندگی این اثر را بر عهده دارند. بوتاکس محصول مشترک ایران دارواش فیلم و کانادا (3 bros Film) است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "یادداشت هالیوود ریپورتر درباره بوتاکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشت هالیوود ریپورتر درباره بوتاکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید