اخبار سیاسی

احتمال وقوع موج دوم و سوم کرونا در کشور

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه ایمنی بیشتر نقاط کشور در برابر کرونا، هنوز زیر 20 درصد است، از احتمال وقوع موج بعدی کرونا در بسیاری از کشورها از جمله ایران به دلایل متعدد، اطلاع داد.

24 مرداد 1399

مجلس عراق به فؤاد حسین اعتماد کرد، وزارتخانه ها وزیر دار شدند

فارس نوشت: مجلس عراق امروز (شنبه) در جلسه ای با حضور 247 نماینده به وزرای باقی مانده از کابینه مصطفی الکاظمی رأی اعتماد داد.

23 مرداد 1399

خبرنگاران سومین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری برگزار گردید

تهران - خبرنگاران - سومین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و متهمان دیگر این پرونده، صبح یکشنبه به در شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران شروع شد.

23 مرداد 1399

یمن، ممانعت متجاوزان از ورود سوخت به کشور در سایه شیوع کرونا

وزیر بهداشت یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی از ورود سوخت به این کشور جلوگیری می کند.

21 مرداد 1399

آیا کار ترامپ تمام است؟

خبرنگاران- تراکم بحران ها در داخل آمریکا، آینده ریاست جمهوری دونالد ترامپ را در هاله ای از ابهام قرار داده است. بعضی ناظران از آغاز سرنگونی ترامپ سخن می گویند. با این حال، شکست ترامپ در انتخابات سوم نوامبر هنوز قطعی نیست.

20 مرداد 1399

فرهنگی: مجلس فردا جلسه غیر علنی دارد ، حضور وزیر اقتصاد یا رئیس بانک مرکزی در جلسه

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: فردا سه شنبه مجلس شورای اسلامی جلسه غیرعلنی با حضور تیم مالی دولت و سرپرست مرکز پژوهش های مجلس دارد.

19 مرداد 1399

چالش های پیش روی ما فراتر از کرونا است، اعتراضات امروز نتیجه شکاف ها و عملکرد های اشتباه در نظام سیاسی ماست

رئیس جمهور سابق آمریکا و همسرش میشل اوباما در پیامی ویدئویی زمان کنونی در آمریکا را زنگ بیداری خوانده و از معترضان خواستند به راستا خود ادامه دهند.

17 مرداد 1399

وزرای خارجه ایران و عراق مصاحبه کردند

وزرای خارجه ایران و عراق در تماسی تلفنی گفتگو کردند.

16 مرداد 1399

جهت همکاری های ایران و ایرلند از خاوران نامه می گذرد

مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان، از تهیه پیش نویس تفاهم نامه بین کاخ گلستان و موزه چستربیتی در شهر دوبلین کشور ایرلند با اهدافی تعیین از جمله اشتراک گذاری تجربیات آرشیو، بازسازی، حفاظت و دیجیتال سازی آثار تاریخی اطلاع داد.

15 مرداد 1399

گزارش، بحران های اقتصادی پیش روی بغداد و راه حل های الکاظمی برای عبور از آنها

بحران اقتصادی کنونی عراق یکی از سخت ترین شرایط را برای دولتمردان به وجود آورده است بطوری که بغداد همه راه ها از جمله توجه به بخش تولید، کاستن از هزینه های جاری و عمومی و نیز تشویق به سرمایه گذاری خارجی را دنبال می کند تا بتواند از آن عبور کند.

13 مرداد 1399

مسئولیت های جدید سفیر روسیه در سوریه

رئیس جمهوری روسیه سفیر این کشور در دمشق را به عنوان فرستاده ویژه خود برای گسترش روابط میان دو طرف معین کرد.

11 مرداد 1399

آنکه نتواند اطرافیانش را کنترل کند به درد ریاست مجلس نمی خورد ، بر سر کرسی مجلس دعوا دارند چطور می خواهند مسائل را حل نمایند؟

منتخب مجلس یازدهم با بیان اینکه اصولگرایان بر سر ریاست و هیات رئیسه با یکدیگر دعوا دارند، گفت: در این مجلس به جایی نمی رسیم و به سمتی می رویم که بگوییم مجلس پیشین خیلی خوب عمل کرد.

6 مرداد 1399

واعظی: در امور داخلی مجلس دخالتی نداریم، دوست نداریم در حیطه وظایف دولت دخالت شود

رئیس دفتر رییس جمهور با اشاره به شروع کار مجلس یازدهم در روزهای آینده و ضرورت تعامل و همکاری همه قوای کشور در شر ایط خاص کشور گفت: همانطور که ریاست محترم جمهور بارها گفته اند دولت همواره بر همکاری و تعامل با دیگر قوا و از جمله مجلس اهتمام داشته و در شرایط...

5 مرداد 1399

حمله تند آمریکا به سازمان بهداشت جهانی

آمریکا با انتقاد شدید از سازمان بهداشت جهانی به دلیل واکنش این سازمان به همه گیری ویروس کرونا این نهاد وابسته به سازمان ملل را به ناکامی در کنترل شیوع بیماری متهم کرد.

1 مرداد 1399

پیش نویس قطعنامه توقف درگیری های جهانی در شورای امنیت ارائه شد

فرانسه و تونس از شورای امنیت سازمان ملل خواستند قطعنامه ای با درخواست آتش بس فوری در مناطق درگیر جنگ در دنیا برای مقابله با پاندمی کروناویروس تصویب کند. این درخواست به دنبال هفته ها مذاکره که قدرتمندترین نهاد سازمان ملل را فلج نموده بود، اعلام شده است.

14 تیر 1399

شرایط امروز بازار سهام

خبرنگاران: عده زیادی از دست اندرکاران بازار که سخت مشغول معاملات و سبد سهام خود هستند، توجه ندارند که رکود عمیق بازار سهام محدود به این بازار نیست؛ اگر در بازار واحدهای مسکونی و تجاری هم بودند، همین شرایط را عمیقا احساس می کردند.

9 تیر 1399

اقتصاد بحران زده اعراب خلیج فارس در سایه کرونا

شیوع بیماری کرونا و کاهش شدید قیمت نفت اقتصاد کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را با بحران جدی و حادی روبرو کرده است.

26 خرداد 1399

مقابله با کرونا نیازمند عزم ملی است، تجلیل وزارت علوم از ایده های برتر چالش کرونا

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به اینکه ویروس کرونا یک بحران فراگیر جهانی است، گفت: این ویروس تمام کشورها را درگیر خود نموده است که قدرت و اقتدار کشورها به گونه ای مشخص می گردد که هرکدام چگونه از بحران این ویروس نجات می یابند و پیروز می شوند....

25 خرداد 1399

سنگ اندازی جدید آمریکا برای جلوگیری از دسترسی ایران به منابع خود در صندوق بین المللی پول

دولت آمریکا میخواهد برای جلوگیری از دسترسی ایران به منابع خود در صندوق بین المللی پول که پس از پرداخت چندین دهه حق عضویت به این نهاد پولی حاصل شده است، مانع تازه ای ایجاد کند.

20 خرداد 1399

دلایل گرایش استقلال طلبان کالیفرنیا به ایران

خبرنگاران - گروه بین الملل: در روزهایی که همه حواس ها بدنبال اطلاع از آخرین شرایط کرونا در ایران و جهان بود، تصویری ویدئویی از مارکوس رویز ایوانز مدیر کمپین بله کالیفرنیا، منتشر شد که در آن ایوانز به نوعی از مردم ایران طلب کمک می کرد.

18 خرداد 1399
تعداد: (79)