آمریکا مقامات امارات متحده عربی را به تحریم تهدید کرد

به گزارش وبلاگ بروبچ به نقل از العربیه، جیمز جفری با اشاره به وحدت نظر مقامات واشنگتن در مورد وضع تحریم علیه دولت سوریه که هرگونه منابع درآمدی را برای دولت اسد و متحدانش قطع می نماید، مدعی شد که این قانون تحریم موسوم به اعلامیه سزار بخشی از سیاست آمریکا برای بکارگیری تمام ابزارهای ممکن جهت وادار ساختن دولت اسد به پشتیبانی از یک تغییر صلح آمیز در سیاستهای خود در قبال مناقشه چندین ساله در این کشور است.

آمریکا مقامات امارات متحده عربی را به تحریم تهدید کرد

جفری با تأکید بر بازخورد بسیار قدرتمند کشورهای اروپایی نسبت به این تحریم گفت که موافقت یا عدم موافقت کشورها با درخواستهای آمریکا برای [ارائه / اشتراک] اطلاعات به قوانین و مواضع سیاسی این کشورها بستگی خواهد داشت.

وی با اشاره به عدم دسترسی مقامات دولت سوریه به نظام بانکی آمریکا و ممنوعیت مسافرت به آمریکا برای افراد تحت تحریم، به سیاست امارات متحده عربی در قبال سوریه و تصمیم ابوظبی به بازگشایی سفارت خود در دمشق اشاره نمود و به صراحت گفت که امارات می داند ما کاملاً [با برداشتن این گامهای دیپلماتیک] مخالفیم. جفری در ادامه گفت که البته امارات متحده عربی از این اختیار برخوردار است که هر اقدامی که تمایل دارد انجام دهد!

با این حال این مقام آمریکایی باردیگر تأکید کرد که هرکس با دولت اسد روابط تجاری برقرار کند- صرفنظر از ملیت آن- چنانچه با معیارهای مشخص شده برای تحریمها مطابقت داشته باشد، تحریم می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا مقامات امارات متحده عربی را به تحریم تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مقامات امارات متحده عربی را به تحریم تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید