فروش 105 میلیون گوشی هوشمند هواوی در نیمه اول 2020

به گزارش وبلاگ بروبچ، آمار جدیدی که از سوی هواوی اعلام شده بیان می کند که این شرکت تنها در شش ماهه ابتدایی سال 2020 پیروز به فروش 105 میلیون گوشی هوشمند و رسیدن به رتبه اول در میان تمام شرکت های فعال در این حوزه شده است.

فروش 105 میلیون گوشی هوشمند هواوی در نیمه اول 2020

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، در جریان نشستی که در کنفرانس فناوری اطلاعات چین در سال 2020 برگزار شد، یو چندونگ به عنوان مدیر عامل بخش کالاهای مصرفی شرکت هواوی به صورت رسمی گفت که این شرکت در نیمه اول سال 2020 پیروز به کسب سودی معادل 255.8 میلیارد یوآن (36.7 میلیارد دلار) شده و با فروش 105 میلیون دستگاه گوشی هوشمند، به رتبه اول در میان تمام تولیدکنندگان گوشی هوشمند در سراسر دنیا رسیده است.

علاوه بر این، شرکت هواوی توانسته در جریان سه ماهه دوم سال 2020 نیز با کنار زدن رقیب کره ای خود به این عنوان دست پیدا کند. این اتفاق منجر به رسیدن محصولات هواوی به جایگاه پرفروش ترین گوشی های هوشمند دنیا در این بازه زمانی شده است.

البته مدیرعامل هواوی معتقد است اگر در سال گذشته موضوع محدودیت ها علیه هواوی مطرح نمی شد نیز این شرکت می توانست به جایگاه اول فروش گوشی های هوشمند برسد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که هواوی به جز بخش موبایل در صنایع دیگر نیز رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. در میان این صنایع می توانیم به تولید تجهیزات پوشیدنی شامل ساعت های هوشمند اشاره کنیم که هواوی با محصولات جدیدش توانسته به رتبه دوم فروش دنیای و رتبه اول در چین برسد. در بازار تبلت ها نیز هواوی در رتبه سوم دنیای و رتبه اول چین قرار گرفته است و در حوزه لپ تاپ ها نیز به جایگاه دوم فروش در چین دست یافته است.

بنابر آمار رسمی منتشر شده توسط موسسه IDC، هواوی در سه ماهه دوم سال 2020 تعداد 55.8 میلیون دستگاه فروخته و با این آمار به سهمی معادل 20.2 درصد از کل بازار گوشی های هوشمند رسیده است. در این میان فروش داخلی هواوی سهمی 45 درصدی را از بازار گوشی های هوشمند چین به دست آورده، همچنین آمار IDC نشان می دهد که عمده سود هواوی در گروه محصولات میان رده رو به بالا بوده است.

به نظر می رسد تمرکز بیش از پیش هواوی در زمینه توسعه اکوسیستمی شامل انواع دستگاه ها از جمله لپ تاپ ، تبلت، ساعت، هدفون و غیره که به راحتی نیز به یکدیگر متصل می شوند، از جمله سیاست های هواوی بوده که تا به امروز ثمرات مثبتی در رشد درآمد این شرکت داشته است.

منبع: اقتصاد ایران

به "فروش 105 میلیون گوشی هوشمند هواوی در نیمه اول 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش 105 میلیون گوشی هوشمند هواوی در نیمه اول 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید