مارک اسپر اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به سوریه را رد نکرد

به گزارش وبلاگ بروبچ، وزیر دفاع آمریکا تاکید نمود که واشنگتن نیروی کافی در سوریه دارد و اگر تعداد این نیروها کافی نباشد، نیروهای بیشتری در آنجا مستقر خواهد نمود.

مارک اسپر اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به سوریه را رد نکرد

به گزارش وبلاگ بروبچ، به نقل از پایگاه خبری هیل، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در جریان سخنرانی در انجمن دفاع ملی ریگان به شرح درباره موضوعات مختلفی پرداخت. انجمن دفاع ملی ریگان رویدادی سالانه است که در کتابخانه ریاست جمهوری رونالد ریگان در کالیفرنیا برگزار می گردد.

اسپر گفت: به نظر من ما نیروی کافی در سوریه داریم و اگر تعداد نیروهایمان کافی نباشد، نیروهای بیشتری در سوریه مستقر خواهیم کرد. این یکی از موضوعاتی است که من درباره آن بسیار با رئیس ستاد مشترک ارتش گفت وگو می کنم.

رئیس پنتاگون چند روز پیش ضمن اعلام اینکه نیروهای آمریکایی در شمال شرق سوریه به مانورهای خود خاتمه داده اند، تاکید نمود که تعداد کل نیروهای آمریکایی در سوریه نزدیک به 600 تن باقی خواهد ماند.

وی سه شنبه در جریان بازگشت از نشست ناتو در لندن در مصاحبه ای گفته بود: ائتلاف ناتو مجددا صحبت های زیادی کرد. شاهد بودیم که بعضی متحدان می خواهند نیروی داوطلب اعزام نمایند. اگر یکی از کشورهای ناتو تصمیم بگیرد که به ما 50 نیرو دهد، ما قادر خواهیم بود تا 50 نیروی آمریکایی را از سوریه خارج کنیم.

تحرکات نیروهای آمریکایی به دنبال تصمیم ناگهانی ماه اکتبر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای اعلام خروج نیروهایش از سوریه باعث ناامنی ها و بی ثباتی های بسیاری در این کشور عربی شده است. اما خروج نیروهای آمریکایی از سوریه هرگز تکمیل نشد و نیروهای امریکایی نهایتا کمپی را در نزدیکی میادین نفتی سوریه که تحت کنترل کردها هستند، برپا کردند.

این اقدام به عنوان تلاشی برای حفظ امنیت فرایند استخراج سوخت های فسیلی در این منطقه به ویژه در برابر داعش تلقی شده است. دلیل انصراف از این تصمیم شامل حملات گسترده ارتش ترکیه به نیروهای کرد که آن ها را تروریست می داند، توافق حاصل شده میان روسیه و ترکیه برای تضمین یک منطقه امن و بازگشت نیروهای دولت سوریه به این منطقه برای نخستین بار در سال های اخیر بود.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه سخنرانی خود همچنین اظهار داشت پنتاگون به صورت کاملا فعالانه در بخش توسعه و ساخت تسلیحات ماورای صوت سرمایه گذاری می نماید.

اسپر گفت: ما چند سال قبل در زمینه ساخت و توسعه این فن آوری توقف کردیم هنگامی که در آن زمینه از یک پیشتازی واضح برخوردار بودیم و کاری که الان انجام می دهیم جبران این توقف است. در نتیجه وزارت دفاع هر چقدر که می تواند در این زمینه سرمایه گذاری می نماید تا مطمئن گردد که ما فزونی خود را در زمینه تسلیحات مافوق صوت بدست می آوریم.

وی همچنین نسبت به این حقیقت که روسیه در حال ساخت انواع مدرن تسلیحات استراتژیک است، ابراز نگرانی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مارک اسپر اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به سوریه را رد نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارک اسپر اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به سوریه را رد نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید